Справляються з роботою попри дефіцит електроенергії — так нині працює одна із черкаських фармацевтичних компаній. Вдалося знайти компроміси як із владою, так і домовитися з працівниками, розповів Суспільному її виконавчий директор Володимир Шевчук.
Щодня у компанії виробляють сотні важливої для порятунку життя продукції. Та через обстріли українських територій і часткове відключення електроенергії таке виробництво могло б бути під загрозою. Втім, тут знайшли вихід, зазначив головний технолог Олександр Баранник:
"Ми були змушені перейти у такий графік роботи, щоб він був менш енергозатратним. Деякі процеси ми перевели на ручний режим. Мається на увазі некритичні процеси".
До повномасштабного вторгнення підприємство працювало цілодобово. Більшість процесів відбувалися в денний час. Нині ж енергомістку роботу перенесли на ніч, розповів виконавчий директор підприємства Володимир Шевчук:
"Ми працюємо тоді, коли є вільна енергія, тобто вночі. Коли є достатні можливості. І таким чином ми спромоглися зняти пікові навантаження".
Працівників, яких перевели на нічні зміни, заохотили підвищенням заробітної плати. І з завданнями міністерств впоралися повністю, зазначив пан Володимир:
"Ми забезпечуємо здоров'я нації. Є фактори травмування військового характеру і вони потребують втручання, яке супроводжується лікарськими засобами".
За словами керівника Черкаської обласної військової адміністрації Ігоря Табурця, нині в області пів сотні підприємств, які мають зважати на використання електроенергії:
"Ми маємо визначатися, в якому режимі працюватиме підприємство, аби воно утримувалося у дохідній частині бюджету. Це підприємство — приклад того, як в таких непростих умовах утриматися у своєму сегменті й утримати відповідну кількість робочої сили".
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України