У Черкасах протягом семи років змінили понад 200 проросійських та прорадянських назв

У Черкасах протягом семи років змінили понад 200 проросійських та прорадянських назв

У Черкасах протягом семи років змінили понад 200 проросійських та прорадянських назв
. Суспільне: Черкаси

Понад 200 топонімів у Черкасах отримали нові назви за період із 2015 до 2022 року, поінформували в пресслужбі Черкаської міської ради.

"Топоніми отримали нові назви, аби замінити ті, які мають радянське або проросійське походження. Натомість у місті вшановані славетні українські та черкаські діячі", — пояснили в пресслужбі.

Так, у 2014 році в Черкасах з'явилися вулиці Небесної Сотні, імені Генерала Момота, Героїв Майдану. Вулицю Піонерська повернули колишню назву — Митницька, також повернули Кривалівську, Верхню та Нижню Горові тощо.

Серед перейменованих у 2022 році — алея на честь загиблого на війні волонтера з Черкас Павла Собка, що раніше називалася ім'ям радянського військовика Путейка.

Алея на честь загиблого волонтера: черкаські депутати підтримали петицію

Утім пропозиції щодо зміни назви Черкаської спеціалізованої школи №27 імені Михайла Путейка не надходили, розповіла Суспільному директорка навчального закладу Леся Пасічник.

Проте нещодавно з'явилася пропозиція перейменувати вулицю Волкова на честь загиблого розвідника Івана Шпилєвого. До міського голови з проханням звернулися побратими загиблого.

Симона Петлюри замість Василини: в Черкасах хочуть перейменувати вулицю

22 грудня під час сесії депутати міськради підтримали перейменування близько 112 інфраструктурних об'єктів вулиць, провулків, алей та площ в обласному центрі. Зі слів члена топонімічної комісії Олексія Дубового, пропозиції щодо перейменування раніше обговорювались на громадських слуханнях та на засіданнях комісії. Тоді в Черкасах з'явилися вулиці Степана Бандери, Княгині Ольги, Івана Мазепи, Валерія Лобановського тощо. Повний перелік за покликанням.

Ще низці вулиць дали назви на черговій сесії міської ради. Утім серед пропозицій чимало "ботанічних" — Сливовий, Полуничний, Гарбузовий провулки тощо.

Повний перелік перейменованих вулиць, провулків, скверів у Черкасах міська рада опублікувала за посиланням.

Що відомо

Вперше масштабне перейменування в Черкасах відбулося 2016 року після прийняття Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Тоді нові назви вулиць і провулків міста були затверджені рішеннями Черкаської міської ради, розпорядженнями міського голови та голови обласної державної адміністрації.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок