У Черкасах три парафії святкуватимуть Різдво 25 грудня

У Черкасах три парафії святкуватимуть Різдво 25 грудня

У Черкасах три парафії святкуватимуть Різдво 25 грудня
. Фото Черкаської єпархії ПЦУ

Три храми в Черкасах здійснюватимуть Різдвяні богослужіння 25 грудня, оскільки віряни мають бажання святкувати саме цього дня. Про це Суспільному повідомив керівник інформаційної служби Черкаської єпархії ПЦУ, священник Андрій Шпунт.

Митрополит Черкаський і Чигиринський Владика Іоан поспілкувався з черкаськими священниками про те, коли проходитимуть різдвяні служби в місті.

"Владика Іоан запропонував черкаським священникам, якщо є на те бажання парафіян, святкувати Різдво 25 грудня. Цього року в Черкасах три парафії святкуватимуть Різдво 25 грудня. Це храм святих Кирила та Мефодія, що біля Черкаського національного університету, Свято-Анатоліївська парафія біля обласної лікарні та парафія Успіння Пресвятої Богородиці біля онкодиспансеру. Владика сам запропонував, щоб служили 25 грудня у Свято-Анатоліївській парафії для тих вірян, які мають бажання святкувати саме цього дня. Тому цей храм вибрали, щоб хоч в одному відбулося таке богослужіння, і всі охочі могли прийти. Дві інші парафії самостійно виявили бажання", — прокоментував священник Андрій Шпунт. Він розповів, що відбуватиметься повноцінна різдвяна служба.

У Черкасах три парафії святкуватимуть Різдво 25 грудня
Священник Андрій Шпунт під час богослужіння. Фото Черкаської єпархії ПЦУ

За словами священника, якщо Різдво святкуватимуть 25 грудня, то піст також розпочинається на два тижні раніше, ніж зазвичай.

Святкувати Різдво Христове 7 січня чи 25 грудня має бути рішенням парафіян.

"У парафіян є вибір. Якщо більшість людей буде готова до того, щоб переходити на святкування 25 грудня, то буде прийняте рішення і відбудеться календарна реформа. Бо не може бути так, щоб лише Різдво святкували раніше, а всі інші свята по-старому. Тому що всі свята, які є нерухомі, відбуватимуться на 13 днів раніше. Це не стосується Великодня та свят, які пов'язані з ним", — пояснив Андрій Шпунт.

За словами священника, представники влади та настоятелі найбільших українських церков мають зібратися та прийняти рішення про перехід на новий календар. Це рішення повинне бути прийняте із врахуванням думки парафіян.

Рішення Священного Синоду відзначати Різдво 25 грудня потрібно пояснювати парафіянам, аби вони його усвідомили, вважає Владика Іоан:

У Черкасах три парафії святкуватимуть Різдво 25 грудня
Митрополит Черкаський і Чигиринський, Владика Іоан в одному із православних храмів. Фото Черкаської єпархії ПЦУ

"Як нам змінити свідомість християн і донести до них те, що древні апостольські правила церковні вчать святкувати Різдво Христове 25 грудня? Вважаю, що корисним буде впровадження маленьких приводів у релігійне життя тих громад, де є вже відповідне бажання, яке стосується поки що виключно святкування Різдва Христового".

Тому священники радитимуться, як донести думку до парафіян, розповів митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан.

Що відомо

  • 18 жовтня рішенням Священного Синоду дозволили єпархіям відзначати різдвяні богослужіння 25 грудня, якщо на те буде бажання парафіян, йдеться в повідомленні на сайті ПЦУ.
  • Нині юліанським календарем продовжують користуватися Російська, Грузинська, Сербська, Єрусалимська православні церкви, а також Православна церква України (ПЦУ) та Українська греко-католицька церква (УГКЦ).
  • Українські греко-католики, перебуваючи на початку XX століття у складі Польщі, не перейшли на григоріанський календар з політичних мотивів. Українські віряни не хотіли втрачати свою, відмінну від польської, ідентичність. Також греко-католики прагнули зберегти зв’язок з українцями, які перебували у складі СРСР. Відзначення свят в одні дні мало символічно поєднувати українців по різні сторони кордону.
  • Новоюліанський (удосконалений юліанський календар), який до 2800 року буде повністю збігатися із григоріанським, використовують 11 православних церков, які переважно розташовані у Західній Європі. Наприклад, Румунська, Болгарська, Польська православні церкви й Православна церква Чеських земель і Словаччини. А також «грецькі» православні церкви: Константинопольська, Александрійська, Антіохійська, Елладська, Албанська.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок