Медозбір на Черкащині: чому зменшилася кількість пасік та чи вистачить меду

Медозбір на Черкащині: чому зменшилася кількість пасік та чи вистачить меду

Медозбір на Черкащині: чому зменшилася кількість пасік та чи вистачить меду
. Суспільне: Черкаси

Від початку повномасштабного вторгнення Україна втратила контроль над частиною територій, через це низка пасічників припинили свою роботу. Як триває медозбір на Черкащині та чи вистачить українцям меду, розповів член правління Спілки пасічників області та пасічник у п’ятому поколінні Ігор Висоцький.

На його пасіці цьогоріч медозбір в середньому на 30% менший, ніж торік.

Цьогоріч Ігор Висоцький розташував свою пасіку у лісосмузі біля соняшникового поля. Тут бджоли збирають нектар не тільки із цієї культури, а й з різнотрав’я.

"Тут і деревій, і полинь, і ромашка — багато різних всяких трав. Бджоли люблять на травах пилок збирати", — пояснив пасічник.

Бджоляр
Суспільне: Черкаси

Чоловік приїздить також аби зібрати пилок. Пояснив, як його збирають:

"Перед льотком на вулику ставиться спеціальний пристрій, там є отвори діаметром 5 міліметрів, в які бджілка пролазить. Коли вона несе на задніх лапках пилок, то одну корзиночку вона проносить, а друга падає у пилковловлювач. Потім цей пилок ми збираємо і веземо в сушарку".

Бджоляр
Суспільне: Черкаси

Цьогоріч, говорить пасічник, кількості меду для внутрішнього споживання буде достатньо, навіть не зважаючи на низку перепон та відсутність дотацій.

цьому році, зрозуміло, що у зв’язку з таким станом не було дотацій пасічникам. Потім ще вплинула комендантська година, відсутність палива, заборона виїзду у ліси та посадки. І все це призвело до того, що багато хто не виїхав взагалі на кочівлю, а якщо пасіка не кочує, то меду, звичайно, не має".

Ігор Висоцький провів опитування серед пасічників Черкащини. Лише 15% із них констатували більший врожай меду, ніж торік, у частини — на тому ж рівні, інші втратили до половини бджолиних сімей.

"Я знаю десятки таких пасічників, у яких було 150 сімей, залишилося 30

Бджоляр
Суспільне: Черкаси

Утім, чи вистачить меду для експорту, чоловік прогнозувати не береться.

"Це цінова політика, якщо торік було 2,5 долара приблизно закупівельна ціна, то в цьому році десь 1,5. Для того, щоб якась галузь розвивалася, потрібно, щоб були стабільні ціни".

Також, додав пан Ігор, не вистачає підтримки бджолярства з боку держави:

"Від роботи пасічників залежить не тільки врожай сільськогосподарських культур, а й експорт, валютні надходження в нашу країну. Мед іде на експорт і також дуже великі надходження валюти. Для держави дуже важливо зараз зберегти пасічників, може утриматися від призову їх в армію, бо бджоли пропадуть, врожаїв не буде, меду не буде, тому не буде і здоров’я нації, тому що мед – це здоров’я".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок