У селі Кропивна, що на Золотоніщині, довкола водойми облаштували зони відпочинку. Там встановили столи, лавки, альтанки, гойдалки та місця для купання, розповів староста села Олександр Кипич.
25 волонтерів з молодіжного артпростору зібрались для облаштування зони відпочинку. Чотирнадцятирічний Єгор Флоренко разом з товаришами шліфували та обпалили садові меблі. Потім конструкції помиють і полакують, розповів хлопець:
"Далі ми поставимо їх в основному парку, щоб люди сюди могли приходити відпочивати, розмовляти".
Під музику та з танцями фарбували альтанку у зоні для харчування. Вісімнадцятирічна Дарія Марченко зазначила, що ідей для оформлення місця мають багато:
"Можливо поки столи у нас залишаться білими, а, наприклад, лавки будуть розмальовуватися в інші якісь картини, які в нас будуть малювати художники. Ми хочемо покращити місцевість і залишити людям щось після нас".
Біля іншої частини ставка завезли пісок та облаштували місце для купання. Для комфортного перебування також поставили садові меблі, які зробили з палетів. Робота на свіжому повітрі допомагає відволіктися від негативу, прокоментувала п’ятнадцятирічна Ліза Нижник:
"Дуже відволікає, тут навіть сирени не так чути. Це важливо не зупинятися і жити далі, щоб все було гаразд".
Посеред ставка ремонтували і будинок для лебедів. Зі слів волонтера Максима Пузєєва, сюди приїхали втретє, аби завершити всі роботи:
"Зараз 25 людей у таборі і це вже фінальна стадія робіт. Це досить близько до нашого міста і тут доволі така гарна природа, досить привітливі люди".
Увесь час волонтери мешкають у наметовому містечку поблизу річки. Його облаштували самостійно, а після робочого дня мають і час для розваг, розповіла дев’ятнадцятирічна Тетіана Нижник:
"У нас декілька зон: частина для палаток, також ми повісили три гамаки, оскільки на них великий попит. Біля багаття ми всі збираємось вечорами й співаємо пісні. Також є лавки, де ми можемо пограти в ігри".
А почалося все торік з облаштування будиночка на воді для лебедя Гриші. Тоді силами місцевих жителів розпочали облаштовувати зону відпочинку. Цього літа роботу продовжила золотоніська молодь, зауважив староста села Олександр Кипич:
"Потім взимку ідея виникла зробити великий міст, щоб споглядати можна було на цей будинок. Це з цього все почалося. Навіть люди, які в нас живуть, не знають, що в нас тут є. А є дуже гарні локації. Я думаю, що з цього можна зробити чудове місце відпочинку, місце сили для заохочення людей, які могли б відпочити після буденних важких днів".
Зони відпочинку молодь просить місцевих не руйнувати, а навпаки — вдосконалювати. Вони планують продовжувати свою ініціативу і в наступних селах громади.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України