У Черкасах економлять бензин під час викошування трави, тому замінили газонокосарки на ручні коси, розповіла Суспільному заступниця директора управлінської компанії Ольга Протасенко.
Тож нині на облагородження прибудинкових територій двірники витрачають втричі більше часу.
Черкащанка Людмила Лєбєдєва працює двірником понад десять років. Вона розповіла, що цьогоріч, аби викосити траву біля будинку, із закутків довелося дістати косу свого дідуся. Вона хоч і старенька, але якістю не поступається.
"Тут дуже хороша сталь, що добре косить, гостра, а ці, що нині роблять, вже не з того металу", – розповіла пані Людмила.
Бензокосарка, яку має жінка, нині стоїть у підвалі. Пального для неї немає, тож доводиться працювати вручну, а це нелегко, сказала пані Людмила.
"Важко. Коли дощ пройде, то легше, а як сонце смалило, то ми косимо, наче не траву, а дріт".
Біля сусіднього будинку дві жінки скошують траву. Працівниця управлінської компанії Галина Гребінь розповіла, що косити вміє з дитинства. За її словами, раніше цю справу опановували змалечку, нині часи вже не ті, та й роки дають своє.
"Досвід є, бо вже 30 років працюю, але це ж дуже важко, потім спина болить. Раніше цю ділянку ми могли скосити приблизно за пів години, а тепер вручну треба пів дня косити", – розповіла жінка.
Мешканці багатоповерхівки розповідають, біля їхнього будинку завжди чисто: ні сміття, ні високої трави у дворі немає.
"Вони працюють не те що на п’ятірку, на десятку! Вона (двірничка - ред.) всі маленькі недопалки поприбирає", – пояснила черкащанка Галина.
"Дуже добре прибирає цей двірник. Була старша, то так собі прибирала", – розповіла черкащанка Галина.
Підстригати траву вручну двірників не змушують, але просять не запускати прибудинкові території, розповіла заступниця директора управлінської компанії Ольга Протасенко:
"Хоча б перед будинком, де, дійсно, є проблема, де, дійсно, бур'яни чи дитячі майданчики, щоб не чекати, поки буде пальне, поки виїдуть мотокоси чи бензокосарки":
Вона сказала, що нині обкошують тільки найпроблемніші ділянки.
"За графіком не встигаємо. Зараз у нас відбуваються збої, не можемо вчасно заправляти бензокосарки, тому відстаємо, і там, де ми не докосили, і в нас заростають ті, які ми перший раз покосили", – розповіла Ольга Протасенко.
У будинки, які мають велику заборгованість, працівники компанії не виїжджають.
"Нині є проблема з пальним, придбати його складно", – сказала Ольга Протасенко.
За її словами, якщо коситимуть щоденно, то їм на місяць треба буде пів мільйона гривень тільки на пальне.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України