12 квітня на Шполянщині відкрили дитячий садок із групами короткотривалого перебування. Нині у двох групах займається тридцять одна дитина з різних дошкільних закладів, розповіла Суспільному керівниця пані Людмила.
За словами пані Людмили, переселенці також можуть відвідувати заклад — нині їх до десятка.
У молодшій групі кожне заняття проходить в рухливих іграх. Вихователька Ніна, яка працює в садку тридцять п’ять років, розповіла, що на повернення дітей чекала з нетерпінням.
"Коли вони прийшли, то одне одного обіймали. Навіть якщо ми зведені з іншими садками, то дітки дуже швидко розуміють одне одного. Вони хочуть потоваришувати, вони хочуть пізнати одне одного", – розповіла пані Ніна.
Нині намагаються кожного дня вивчати нові теми та наздоганяти освітню програму, сказала жінка.
"Кожен день у нас розписаний: це і «дитина», і «навколишній світ», і «люди», це і «протипожежна безпека», і «дорожні знаки» ми з дітками вивчаємо. Прищеплюємо любов, патріотичні почуття наших діток до Батьківщини", – розповіла вихователька.
Коли діти виходять на прогулянку і лунає повітряна тривога, то їх заводять у "зоряний корабель". Так називають укриття.
В укритті їх відволікають малюванням, іграшками і танцями.
В укритті дітям створили комфортні умови, аби вони не боялися, сказала вихователька Антоніна.
"Пояснюємо, що нам трішечки треба почекати. Якщо вони вже почули, то говоримо, що це тривога, але все буде добре, що ми разом. У них є з собою рюкзаки, водичка, ліжечка. Хто хоче посидіти, той сидить, хтось хоче помалювати, хтось хоче побігати. Знали діток і підбирали їм, щоб їм було якнайкраще", – прокоментувала вихователька Антоніна.
У жінки в садку перебуває донька, тому вона, як мама, розуміє нині необхідність роботи дитсадка.
"Мені цей варіант дуже подобається, тому що коли дітки в колективі, менш знають і бачать, що відбувається. Ми з ними намагаємося проводити різні бесіди. Мультики дивимося, щоб діток відволікти від того, що відбувається".
Діти приходять о 7:30, снідають, навчаються, граються та обідають. О 13:30 їх мають забирати додому. За словами керівниці закладу Людмили, перед відкриттям садка вивчали потребу в ньому.
"Перед тим ми опитали батьків, чи є така потреба у відкритті садка. Батьки повідомили, що є потреба, тому розпочали роботу. Для зарахування до садка потрібні заява від батьків, довідка про щеплення, довідка про перебування в дитячому колективі та свідоцтво про народження", – розповіла пані Людмила.
Керівниця сказала, що кількості дітей вони не обмежують. Готові відкривати додаткові групи та приймати всіх охочих.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Читайте також
- У Черкасах почали облаштовувати дитсадки під житло для переселенців
- У громаді на Черкащині приймають переселенців та готують "богатирські" каші
- У Черкасах ціни за оренду зросли на 20%: рієлтори про житло для переселенців