Денний центр соціально-психологічної допомоги відкрили у селі Домантове, що на Золотоніщині. Допомагатимуть тим, хто постраждав від сімейного насилля чи опинився у складних життєвих обставинах, розповів Суспільному директор центру надання соцпослуг місцевої громади Олександр Нагаєвський.
За словами Олександра Нагаєвського, про відкриття такої установи мріяли два роки.
У центрі п'ять кольорових кімнат. На підвіконнях картини місцевої художниці Валентини Стеблини. Вони теж допомагатимуть у реабілітації, зазначив директор установи:
"Світлі картини — якраз те, що допомагає людині зняти стрес".
Чоловік зазначив, що барви обирали самі працівниці. І не дарма, додала завідувачка центру Вікторія Ярешко:
"Мені бузковий нагадує весну. І якщо жінка постраждала від насилля, вона потрапляє до нас в центр в такому пригніченому стані. Хочеться втілити в неї весну".
Відкриття працівниці чекали рік. У кожної на пам’яті не одна історія допомоги скривдженим жінкам, стареньким чи тим, хто опинився в безвиході, розповіла адміністраторка центру Валентина Бура:
"Були випадки такі, що чоловік напідпитку хотів вкоротити собі життя. Це була ніч, не було ні психолога. То якраз Надія Василівна усе зробила, відвернула".
"Ми виконуємо роботу, яку потрібно. Не просто прийшла і відчергувала, а те, що потрібно: і з людьми спілкування, і допомога якась", — зазначила чергова адміністраторка центру Надія Стеблина.
Завідувачка центру Світлана Баранник розповіла:
"У нас буде працювати тут і дитячий психолог, і психолог дорослий, який буде надавати допомогу чи проводити профілактичну роботу".
Все почалося із мрії врятувати приміщення колишньої лікарні, пригадав Олександр Нагаєвський. Від держави отримали субвенцію у півтора мільйона гривень. У планах зробити ремонт і на другому поверсі. Там мешкають ті, хто опинився у складних життєвих обставинах. Тетяна Назарова з донькою перебуває пів року:
"У нас з чоловіком склалась ситуація, що ми не знайшли місця в одній хаті. І нам довелося з дочкою шукати захисту десь. Нас сюди привезли, нам тут добре, нам надали допомогу. Тут чуйні, добрі люди і дочці моїй подобається".
Така установа громаді потрібна, розповів Олександр Нагаєвський:
"За те, що ми побачили протягом року роботи, в нас насильство присутнє в кожній сім’ї. Це наша традиція національна. Без цього не обходиться розв'язання питань. Навіть це чеснотою вважається, що стукнув кулаком – і вирішив".
Втім, у центрі вчитимуть, що є інше розв'язання проблем – додав пан Олександр. У планах залучити психологів, проводити заняття в групах, допомагати з оформленням документів та роботою. Все, аби щасливіших людей в громаді стало більше.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Читайте також
- "Обернувся я на хату – нема в мене хати": в Черкасах мешканці гуртожитку мітингують проти виселення
- Черкащина: чим запам'ятався 2021 рік
- Черкаським школярам оновили меню. Чи готові школи до змін