У Черкасах підписали звернення до уряду щодо тарифів і вимог до якості води

У Черкасах підписали звернення до уряду щодо тарифів і вимог до якості води

У Черкасах підписали звернення до уряду щодо тарифів і вимог до якості води
. Суспільне: Черкаси

Переглянути тарифи на воду та скасувати суворі норми до якості питної води. Відповідне звернення до уряду та комісії, що регулює сферу енергетики і компослуг, підписали представники Асоціації "Укрводоканалекологія" під час засідання у Черкасах.

Спільну зустріч організували в Черкасах, бо місцевий водоканал один із небагатьох, хто у 2022 році зможе виконувати нові санітарні норми й працювати без боргів, розповів Суспільному керівник Асоціації Дмитро Новицький.

За словами Дмитра Новицького, із першого січня вартість передачі та розподілу електроенергії збільшують на 20 відсотків. Також із нового року Мінохорони здоров’я вводить показники якості питної води жорсткіші, ніж у країнах Євросоюзу.

Керівники водоканалів України
Суспільне: Черкаси

У лабораторії "Черкасиводоканалу" воду перевіряють на якість, а саме на жорсткість, вміст заліза та наявність кишкової палички, розповів інженер підприємства Олександр Гончаренко:

"Лабораторія контролює питну воду зараз за 58 показниками. Із нового року їх буде 70 і навіть більше".

Підприємство, додав він, має обладнання, що дозволятиме перевіряти воду на всі санітарні норми.

"Ми поступово змінювали технологію. Було закуплено серйозне обладнання, яке дозволяє контролювати ті показники, які будуть введені з наступного року", – зауважив Олександр Гончаренко.

Також оновили помпові станції водопостачання, водовідведення та інші об’єкти. Це дозволяє заощаджувати електроенергію, додав керівник "Черкасиводоканалу" Сергій Овчаренко.

Сергій Овчаренко
Суспільне: Черкаси

"Ми маємо найнижчу питому вагу витрат електроенергії в структурі тарифу, десь у межах 10 відсотків", – зауважив він.

Водоканали, які не модернізували системи, нині працюють у збиток, розповів голова Асоціації "Укрводоканалу" Дмитро Новицький. Тому, зазначив він, варто переглянути тарифи на воду.

Членкиня Нацкомісії, що регулює сфери енергетики та компослуг, Ольга Бабій зауважила, що до питання коригування тарифів на воду повернуться у травні наступного року:

"Національний регулянт щодо встановлення тарифів на водопостачання та водовідведення на 2022 рік зробив максимально. До цієї структури тарифу ми максимально включили видатки на електроенергію та видатки парозподілу і передачі. Повернемося до коригування тарифів на воду з першого травня 2022 року".

Суворіших норм до якості питної води, які діятимуть із першого січня 2022-го, зможуть дотримуватися не всі підприємства, зазначив директор Львівського Водоканалу Дмитро Ванькович.

"Є показники, які складно виконати. Нас теж це зачіпає. Не в такій мірі, як більшість водоканалів, але зачіпає. Тому теж слідкуємо за ситуацією", – зазначив він.

Аби вирішити озвучені питання, під час наради представники Асоціації підписали звернення до президента, уряду та Національної комісії, що регулює сферу енергетики та компослуг.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок