"На нього варто рівнятися": мера Черкас просять не звільняти керівника водоканалу

"На нього варто рівнятися": мера Черкас просять не звільняти керівника водоканалу

"На нього варто рівнятися": мера Черкас просять не звільняти керівника водоканалу
. Суспільне: Черкаси

17 грудня у Черкасах зібралися керівники водоканалів України. Серед питань, які розглядали на засіданні, були питання щодо очисних споруд та звільнення очільника "Черкасиводоканалу" Сергія Овчаренка.

Президент Асоціації "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький зауважив, що нині "Черкасиводоканал" — це одне з підприємств, на які треба рівнятися. Однак його керівнику Сергієві Овчаренкові не продовжили щорічний контракт.

"За останні роки вони реалізували велику кількість проєктів за міжнародні кошти. Це модернізація лабораторій, каналізаційних та водопровідних станцій. У Черкасах наразі найменше споживання електроенергії — 10 відсотків. У деяких водоканалах України цей показник до цього часу 40 і більше відсотків. Ми розуміємо політичний підтекст такого бажання змінити керівництва, бо є ситуація, яку ініціював керівник водоканалу щодо передачі очисних споруд у власність міста. Це не забаганка керівника, це світова тенденція. Реприватизація водопровідних і каналізаційних об'єктів наразі триває по всьому світу", — зауважив Дмитро Новицький.

9 грудня працівники черкаського водоканалу мітингували з вимогою продовжити контракт Сергієві Овчаренку. У коментарі Суспільному міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, від якого залежить це рішення, розповів, що вже підписав розпорядження про звільнення керівника водоканалу.

водоканал
Суспільне Черкаси

Щоб ухвалити таке рішення, зважав на перевірку аудиторської служби та перевірку прокуратури, додав Анатолій Бондаренко.

Дмитро Новицький своєю чергою зауважив, що Асоціація заперечує результати цих перевірок:

"Ми (Асоціація, — ред.) достатньо фахово можемо оцінити роботу підприємства. Аудит дійсно був, але ми заперечуємо ці результати. був аудит, але ми заперечуємо ці результати. Наразі це одне із підприємств галузі, на яке треба рівнятися".

Сам Сергій Овчаренко розповів: модернізація на "Черкасиводоканалі" почалася понад 10 років тому.

"Ми провели аудит, склали бізнес-план. Як пріоритет визначили енергозаощадження, замінили обладнання. Більшість водоканалів приходять до того, що ми робили тоді, лише зараз", — зауважив він.

За результатами засідання Асоціація вирішила звернутися до міського голови та депутатів щодо того, аби очисні споруди передали на баланс міста, а Сергія Овчаренка не звільняли.

Розпорядження про звільнення пана Овчаренка на сайті міської ради з'явилося 14 грудня.

водоканал
Фото з сайту Черкаської міськради

У день засідання асоціації, 17 грудня, коментар міського голови Анатолія Бондаренка отримати не вдалося. Суспільне продовжує стежити за розвитком подій.

Що відомо

  • Серед причин, чому очисні споруди мають стати комунальною власністю, працівники називають необхідність приведення у відповідність до вимог законодавства системи водовідведення міста, а також неефективність оперативного управління очисними спорудами що діють, і неможливість ПрАТ "Азот" забезпечити якісне очищення стічних вод.
  • У липні 2021 року на розгляд сесії міськради винесли електронну петицію щодо передачі каналізаційних очисних споруд в комунальну власність міста. У проєкті рішення було вказано, що існує постійна загроза припинення централізованого водовідведення, а також відповідно і водопостачання, внаслідок суб’єктивних факторів щодо діяльності "Азоту" (перепрофілювання підприємства, зупинка, ліквідація тощо). Однак це питання поки що не вирішили.
  • Термін контракту з нинішнім керівником підприємства Сергієм Овчаренком завершується. Він подав заяву міському голові на продовження терміну дії контракту до 31 грудня 2022 року.
  • 9 грудня працівники черкаського водоканалу мітингували з вимогою продовжити контракт директору підприємства Сергієві Овчаренку.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок