Якісне очищення повітря у школі: черкаський школяр розробив екопроєкт. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Якісне очищення повітря у школі: черкаський школяр розробив екопроєкт. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Якісне очищення повітря у школі: черкаський школяр розробив екопроєкт. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
. Суспільне Черкаси

Восьмикласник Черкаської спеціалізованої школи №3 Єгор Скрипник розробив проєкт, в основі якого система моніторингу якості очищення повітря у навчальному закладі. Суспільному хлопець розповів, що мета проєкту підлаштувати таку систему під школу, в якій він навчається.

"Є вже багато в усьому світі різних станцій моніторингу якості повітря. Їх використовують у різних галузях. Але в навчальних закладах ніде немає такої системи. Коли ми більше провітрюємо і менше використовуємо енергоресурсів у школі, це гарно впливає на здоров’я", — зауважив хлопець.

У пілотній версії проєкту, розповів школяр, працюватимуть десяток датчиків та команда "санітарних енергоменеджерів".

проєкт
Суспільне Черкаси

"Це діти, учні 7 і 10 класів, які контролюватимуть процес провітрювання. Вони будуть підписані на спеціальний телеграм-бот (наше цифрове програмне забезпечення) і контролюватимуть це, повідомлятимуть вчителям, що потрібно відкривати на провітрювання і перевірятимуть, щоб не було марних енерговтрат", — зазначив він.

За словами хлопця, проєкт полягає в адаптації цієї системи саме для його школи.

"У датчиках, які ми використовуємо, є пиломіри різних концентрацій. Вони важливі для астматиків. Якщо багато пилу, теж потрібне провітрювання. Я не хочу, щоб люди погано почувалися і хочу покращити екологічну ситуацію у школі загалом", — зауважив школяр.

проєкт
Суспільне Черкаси

Проєкт Єгор показав і учням своєї школи. Семикласниця Кароліна Гушта зазначила, що здивована такою адаптованою розробкою для освітнього закладу:

"Це дуже класна ідея, мені подобається, що є діти, які думають про довкілля, про школу, про інших дітей".

Учителька Єгора Людмила Довгаль розповіла: з учнями працює над темами екологічного виховання та ресурсозаощадження. За її словами, вони і допомогли визначити проєкт, який спільно розробили з Єгором.

"Ми пройшли три потужних конкурси, в яких «шліфували» свою ідею. Він також зареєструвався на перший всеукраїнський хакатон, який називався «Техноарт КПІ». Дітей з усієї України зібрали в онлайні, їм запропонували кілька тем, і однією з таких тем була біологічна тема, що стосувалася створення екосистем", — зауважила вона.

За словами вчительки, цей проєкт адаптуватимуть до реалій їхньої школи та самостійно вироблятимуть прилади, аби здешевити його.

проєкт
Суспільне Черкаси

Під час розробки проєкту використовувала "педагогіку партнерства", додала Людмила Довгаль. 80 відсотків роботи хлопець виконав сам.

Поділився задумом свого проєкту Єгор Скрипник і з класною керівницею Анною Лященко.

"Він був захоплений, у нього сяяли очі, він багато говорив. Єгора не потрібно чимось дивувати, він сам іде відкрито на будь-який експеримент", — розповіла вона.

А ще, додала, поруч із ним має бути якийсь вчитель, лідер, на якого він буде орієнтуватися і який його буде підтримувати.

Повне відео:

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок