У черкаській школі №19 запрацював Клуб фінансової грамотності. Дітям пояснюватимуть, як накопичити гроші, погасити кредит та відкрити бізнес, розповіла Суспільному вчителька математики Наталія Власенко.
На одному з таких занять, яке відвідали журналісти, десятикласники через настільну гру вчилися примножувати капітал.
Кожен учень мав обрати картку з легендою – ким працює, скільки має заощаджень та на що витрачає гроші. Далі гравці по черзі отримували фінансові завдання.
Анна Кравченко у грі була лікаркою. "Інвестори" запропонували придбати земельні паї, що їй належать. Також вона вклала кошти у нерухомість.
"Так ми можемо навчитися працювати з фінансами, по суті нічого не втрачаючи і здобуваючи важливий досвід. Під час гри я взяла двокімнатну квартиру наполовину ще з однією дівчинкою. Потім цю квартиру «продали» і я отримала на руки майже в три рази більше, ніж вклала", – переповіла школярка.
Ростислав Кирилюк за легендою був водієм і придбав СТО:
"У мене вистачало своїх коштів, прибуток досить гарний плюс капіталізація. Набагато більше можна продати".
Крім того, зняв кошти з депозиту, щоб "купити" квартиру разом із товаришем Олегом, додав хлопець.
Крім інвестицій, у грі можна натрапити на поле "події" чи "витрати". Для прикладу, гравці, що мають дітей, збільшують витрати на 20 відсотків.
Збанкрутіти у грі не можна. Бо як і в житті, додала вчителька, рук не опускають і шукають вихід:
"Ми беремо іншу легенду гравця і починаємо життя заново. Так вони вчаться розпоряджатися своїми коштами, витрачати, інвестувати їх, щоб отримати та відкласти доходи".
Рада, що тепер діти знатимуть не лише, як розпоряджатися кишеньковими грошима, мама десятикласниці Надія Кравченко.
"За своєю спеціальністю я не маю стосунку до грошей, тому не знаю всіх нюансів, які з ними пов’язані. Приємно, що в школі дітям це пояснять", – зауважила жінка.
Цей клуб фінансової грамотності в Черкасах – другий, розповіла регіональна представниця громадської організації "Діловий клуб "Партнер" Ольга Яловенко. Такі заняття проводять у межах волонтерського проєкту:
"Методику ми передаємо безкоштовно, але нам потрібно хоча б двоє вчителів у школі, які готові будуть взяти її на себе. Звичайно, сам тренажер коштує грошей. Інколи це питання вирішується коштом школи".
Такі клуби – це частина національного проєкту фінансової грамотності, додала вона.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України