На Черкащині учні гімназії на уроці вивчають три дисципліни одночасно

На Черкащині учні гімназії на уроці вивчають три дисципліни одночасно

На Черкащині учні гімназії на уроці вивчають три дисципліни одночасно
Суспільне: Черкаси

Театралізовані сценки на уроках – уже звична практика для учнів двох класів Золотоніської гімназії імені Скляренка. Інтегровані заняття Нової української школи практикують у межах пілотного проєкту, розповіла директорка закладу Любов Денисюк. Запросили на такий урок і журналістів Суспільного.

Під час таких уроків п'ятикласники працюють у мікрогрупах, влаштовують костюмовані тематичні діалоги та вивчають декілька дисциплін одночасно.

На уроці зарубіжної літератури, який відвідали журналісти, вчителька Світлана Буряк говорила з учнями про створення Риму. На початку заняття сценка – уривок із легенди. Потому, аби закріпити тему, діти виконували завдання у мікрогрупах. Одне з таких – розташувати картинки так, щоб відтворити історію появи древнього міста.

До уроку долучилася вчителька мистецтва Світлана Йова. Вона запропонувала п'ятикласникам власноруч зліпити символ столиці Італії – вовчицю – та розповіла, як це робиться:

"Кожен фрагмент робили окремо. Хтось зробив тулуб овальної форми, а хтось – овальну форму голови, потім усе це з'єднали", – зазначила педагогиня.

На Черкащині учні гімназії на уроці вивчають три дисципліни одночасно
Вовчиця - символ Риму, яку зліпили учні на уроці. Суспільне: Черкаси

Урок продовжила учителька технологій Тетяна Ширай. Вона провела аналогію з Італією: Україна теж має свої символи й обереги, серед яких — лялька-мотанка.

"Лялька-мотанка — це лялька-берегиня. Ми говоримо, символ Капітолійської вовчиці – це як берегиня, як засновниця роду і саме ляльку-мотанку передавали від покоління до покоління. Кожна жінка готувала таку ляльку своїй дитині", — розповіла вчителька.

За словами вчительки, таку інтеграцію зробили, щоб діти поєднали і теоретичний матеріал, і практичні навички.

За словами п’ятикласниці Марії, такий оберіг робити не складно і досить швидко.

"Навіть шити не потрібно, просто вкладаєш у тканину синтепон і перев'язуєш ниткою", — розповіла учениця.

На Черкащині учні гімназії на уроці вивчають три дисципліни одночасно
Тетяна Ширай розповідає про ляльку-мотанку. Суспільне: Черкаси

Інтегрований урок у цьому класі проводять втретє, зауважила Світлана Буряк. Цього разу його готували спільно вчителі української мови та літератури, історії, музики, мистецтва та технологій.

"Ми подаємо дітям навколишнє поняття про світ цілісно, не розірвано. Коли ми командою думаємо, як це переплести в контексті іншого предмету, як інтегруватися із зарубіжної літератури, скажімо, в мистецтво, як вилучити вчителя, передбачити дозування часу, це звісно додаткова робота для нас вчителів".

На Черкащині учні гімназії на уроці вивчають три дисципліни одночасно
Суспільне: Черкаси

Такі імпровізації та експерименти діти сприймають позитивно, додала вчителька. Учениця Маргарита Постригань у захваті від них.

"Дуже круті враження, бо один урок, ну й один, а тут всі, так цікаво, вони всі поєднані, дуже круто. Дуже цікаво, я була вражена, тому що знала тільки легенди про Україну, а тепер дізналася більше".

За словами директорки Золотоніської гімназії Любові Денисюк, чотири роки тому їхній заклад потрапив до четвірки шкіл області, які взяли участь у пілоті.

"В Україні відбирали школи на конкурсній основі, моніторили готовність навчальних закладів до інновацій, до змін, ресурсну базу кожної школи і таким чином нас обрали. Наш заклад увійшов у четвірку шкіл Черкащини до цього пілотного проєкту", — розповіла директорка.

За її словами, спочатку це був пілотний проєкт для нового державного стандарту початкової школи. Втім, діти виросли та перейшли з 4-го у 5-ий клас, і пілот продовжили.

Авторка Наталія Старинець

Читайте також

На початок