Без "дистанційки": усі школи Черкас навчаються в очному режимі

Без "дистанційки": усі школи Черкас навчаються в очному режимі

Без "дистанційки": усі школи Черкас навчаються в очному режимі
. Суспільне Черкаси

У черкаській школі №17 відновили навчання у звичному режимі учні 5-11 класів. Про це Суспільному повідомив керівник міського департаменту освіти Богдан Бєлов. За словами посадовця, відсьогодні, із 6 грудня, офлайн навчаються всі школи міста.

Заклад відновив навчання в очному режимі лише зараз, оскільки до цього кількість вакцинованих проти ковіду працівників була меншою ніж 100%, зазначив посадовець. В умовах "червоної зони" це обов'язкова умова. Нині, додав він, статистика змінилася.

"Живе" навчання: усі школи Черкас навчаються в очному режимі
Суспільне Черкаси

Учні почали сходитися на навчання із 7.30 ранку. Восьмикласниця Тетяна Шевченко розповіла: за три тижні "дистанційки" засумувала за живим спілкуванням з однокласниками та вчителями:

"Було нормально на дистанційному, але краще в школі. У класі краще запам'ятовується та й взагалі легше вчитися".

Простіше і цікавіше навчатися у школі, аніж вдома, і учениці 5-го класу Єві Слинько.

"У школі все-таки цікавіше і більше дізнаєшся. На дистанційному навчанні може бути поганий зв'язок, мікрофон може не працювати або камера. Відповідно, менше інформації", – зауважила дівчина.

за парти
Суспільне Черкаси

Звичайний режим навчання, зазначила вчителька математики Валентина Забєлова, має свої переваги:

"Тут ми з учнями бачимо один одного вживу, спілкуємося".

Із нетерпінням чекав, коли знову піде до школи 10-річний Вова Дудін. Вдома, розповів, то негаразди зі зв'язком заважали, то хатні турботи.

"Іноді батьки прибирання влаштовували, це мені заважало, бо я не чув вчителів. Або бувало таке, що вчителі мене не чули через поганий інтернет чи їх чув не дуже добре. Тому я вважаю, що в школі краще", – зауважив школяр.

"Живе" навчання: усі школи Черкас навчаються в очному режимі
Суспільне Черкаси

Обидві форми навчання мають свої переваги і недоліки, зауважила 11-класниця Альона Паніна:

"З одного боку прикольно сидіти на уроках у піжамі, попивати каву під час уроку математики, але з іншого – розумієш, що в 11-му класі краще вчитися очно, так краще організовуєшся чи що".

Дистанційне навчання вимагає відповідальності та організованості не лише від учнів, зазначив учитель Роман Котик.

"І учням, і вчителям такі переходи від однієї форми навчання до іншої в дечому на початку є проблемними. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб учням було цікаво, намагаємося доступно пояснювати матеріал, але все одно під час дистанційного навчання мріємо про повернення до офлайну", – розповів педагог.

"Живе" навчання: усі школи Черкас навчаються в очному режимі
Суспільне Черкаси

За словами директора 17-ої школи Дмитра Бунякіна, певний час до очного навчання не могли повернутися тому, що 30 із половиною відсотків працівників не були вакциновані:

"Всі вчителі були вакциновані. Працівників технічних служб, які не були вакциновані, восьмого листопада відсторонили від роботи. Наразі ж увесь педагогічний і технічний колектив щеплені".

У звичайному режимі навчання нині працюють усі школи Черкас. За словами керівника міського департаменту освіти Богдана Бєлова, надолужувати навчання будуть за рахунок скорочення зимових і весняних канікул та продовження занять улітку.

Що відомо

  • 12 листопада Черкащина перейшла у "червону" зону.
  • Карантинні обмеження передбачають, що у "червоній" зоні дозволяється робота шкіл за умови вакцинації 100% педагогів та персоналу закладу.
  • Із 15 листопада у Черкасах на навчання вийшли учні 5-11 класів шкіл №19, 24 та 26 шкіл, які до цього навчалися дистанційно.
  • Станом на 22 листопада на "дистанційці" залишалися сім шкіл. Решта 28 працювали у звичному режимі.
  • З 8-го листопада відповідно до постанови Кабміну відсторонюють від роботи освітян і посадовців, які не мають щеплення проти коронавірусу. Заробітна плата в цей час їм не нараховується.
  • Українцям, яких усунуть від роботи за відмову від вакцинації проти коронавірусу, не надаватимуть допомогу за лікарняними листками.
  • Перш ніж відсторонити невакцинованого від коронавірусу працівника від роботи, працедавець має письмово зафіксувати факт відмови працівника від щеплення. Про це розповів в.о. Голови Державної служби з питань праці Ігор Дегнера.
  • Понад пів тисячі працівників закладів освіти Черкащини відсторонили від роботи через відсутність сертифікату про вакцинацію від коронавірусу.

Авторка Наталія Старинець

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок