Фотограф зі Сміли Андрій Чуяшенко знімає за допомогою квадрокоптера краєвиди української природи. Аби знайти особливу місцевість – досліджує карти та подорожує.
Робота фотографа цьогоріч посіла призове місце на всеукраїнському конкурсі "Вікі любить Землю".
Перемогу отримало відео, на яке Андрій зняв гідрологічний заказник — Ірдинське болото. Як розповів фотограф, у такий спосіб він хотів показати красу Черкащини.
Фотограф Андрій Чуяшенко розповів, що коли вперше приїздить на локацію, щоб оглянути місцевість — запускає квадрокоптер:
"Роблю тестовий обліт, щоб подивитися, що саме є особливістю цього місця. Пробую відшукати її з повітря".
Андрій Чуяшенко захоплюється фотографуванням вже десятий рік. Зараз у його портфоліо найбільше світлин природи:
"Ми з друзями ходили в походи, мені подобалося фотографувати людей і пейзажі, з часом пейзажі почали домінувати".
Світлини, відзняті на фотоапарат, звичні для людського ока, а ось завдяки дрону можна реалізувати масштабні ідеї, розповів фотограф:
"Це зовсім інший ракурс. Наприклад, коли все вкрито комишами, очеретами і ти не бачиш нічого, а там за ними щось ховається. Ти можеш піднятися на дрон і все побачити".
Андрій розповів, що до знімання завжди готується, хоча погода іноді псує задум:
"Ти підготувався, у тебе якісь ідеї під контрастне гарне сонце з хмаринками, ти приїхав, хмар нема, або все в димці, або туман. Туман — це також гарно, але в тебе заготовлено під щось інше. І тоді ти на місці починаєш з досвіду вирішувати по-новому".
Свої роботи фотограф надсилає на всеукраїнські та міжнародні конкурси. Цього року на конкурсі "Вікі любить Землю" його відео отримало перше місце, а фото визнали найкращим серед робіт у Черкаській області.
"На фото хотілось передати і масштаб, і особливість цього місця. Потрібно було погратися з висотою, щоб в кадр зайвого не потрапляло і було видно особливість місцини".
Що відомо
За інформацією координатора громадської організації "Вікімедіа Україна" Антона Процюка, конкурс "Вікі любить Землю" вперше організували у 2013 році. Його мета – створити фотографії якнайбільшої кількості пам’яток природи України. За сім років зібрано понад 80 тисяч фотографій.
Повне відео
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України