Центр масової вакцинації, що розташований у торгово-розважальному центрі "Любава", почав працювати на дві години довше. Про це Суспільному повідомила лікарка Олена Душка.
За її словами, з 9-го листопада центр працює до 20:00. Медсестра Вікторія Шендрик розповіла, що звикла до постійного навантаження через велику кількість людей, проте нині ввечері їх майже немає - столики для реєстрації вільні, черг немає, а зал очікування після щеплення порожній.
"Коли людей немає, це не зручно, ми просто сидимо і нічого не робимо. Людей вдень багато, наплив високий – до чотирьохсот людей приходить. Проте надвечір зменшується кількість тих, хто гуляє в ТРЦ і відповідно, у нас тут теж немає охочих", – розповіла медсестра.
Роботу центру продовжили, аби розвантажити персонал та зменшити скупчення людей. Тепер медики працюють у дві зміни :
"Одна група лікарів і медсестер працює з 10-ї до 18-ї вечора, а інша з 12-ї до 20-ї. Можливо, якщо не буде скупчення людей зранку, або протягом дня, люди зможуть в зручний час прийти вакцинуватися, бо охочих збільшилось", – зазначила Олена Душка.
Через такий графік, додала лікарка, добиратися додому складно, адже у вечірній час громадський транспорт рідше їздить.
Черкащанка Оксана Руденко прийшла, аби отримати першу дозу вакцини. Розповіла, що для неї більш зручні вечірні години роботи центру.
"Я прочитала в новинах, що продовжили роботу цього центру до 20-ї години, тому й прийшла. Вдень у мене не виходило прийти оскільки я на роботі, відпроситись теж не могла. Думала, що тут буде ажіотаж, тому очікувала велику чергу".
У центрі вакцинації видають довідки про першу дозу. Нею можна скористатися для міжміських перевезень.
"Це витяг з карти вакцинації пацієнта. Решту він отримує у свого сімейного лікаря, наприклад, довідку на роботу і сертифікат про вакцинацію", – зазначила Олена Душка.
Черкащанка Вікторія розповіла, що поки діти на тренуваннях, знайшла вільну хвилину, аби зробити щеплення.
"Мої діти займаються танцями, виступають часто. Тож, щоб дивитися на їхні виступи і вільно проходити в зал, я вирішила вакцинуватися".
Восьмикласник Денис вакцинуватися прийшов разом з татом. Зі слів хлопця, його батьки та більшість однокласників вже вакциновані.
"Я за те, щоб увесь світ швидше вакцинувався і ми вже викинули ці маски і забули про них на усе життя. Перед щепленням я не хвилювався, був дуже заряджений на перемогу цієї хвороби".
За словами батька хлопчика Андрія, вирішили вакцинувати дитину, аби убезпечити його.
"Десь тиждень ми обговорювали це питання сім’єю. Потім взяли направлення у сімейного лікаря. Денис зараз у 8 класі. Разом з ним навчається 30 дітей, тому хочеться, щоб було безпечно, як для дітей, так і для нього".
9-го листопада у центрі вакцинації щепили 322 охочих. Щеплюють людей вакцинами CoronaVac та Pfizer, AstraZeneca використовують тільки для другої дози.
Окрім "Любави" час роботи продовжили і пункті вакцинації у Черкаському центрі підвищення кваліфікації (він працюватиме до 17-ї години) та в "Епіцентрі" – там щепитися можна до 19-ї.
Що відомо
- Черкащина наближається до "червоної" зони. Із трьох показників, за якими визначають рівень карантину, за двома область вже перебуває у "червоній", повідомив очільник Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко.
- У Черкаській області вісім закладів (шість – "першої хвилі", дві – "другої хвилі"), де надають допомогу хворим на COVID-19. Розгорнуто 1 356 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 1 287 ліжок, це 95%, розповіла Суспільному заступниця голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариса Кошова. До цього списку планують додати ще дві лікарні.
- Працюють 100 пунктів щеплення, 25 мобільних бригад.