Вибори у 197 окрузі: ОПОРА зафіксувала фотографування бюлетеня на Черкащині

Вибори у 197 окрузі: ОПОРА зафіксувала фотографування бюлетеня на Черкащині

Вибори у 197 окрузі: ОПОРА зафіксувала фотографування бюлетеня на Черкащині
. Суспільне: Черкаси

У Каневі виборці фотографували бюлетені для голосування на двох виборчих дільницях одномандатного виборчого округу № 197. Про це повідомив Суспільному координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко.

За словами Захара Колісніченка, на виборчій дільниці № 710888, що у дитячій дошкільній установі "Веселка", у кабіні для голосування виборець сфотографував свій бюлетень.

"Спостерігач ОПОРИ звернув увагу поліції. Виборець підтвердив факт фотографування поліції. Після спілкування з поліцією він видалив фотографію", — розповів він.

Захар Колісніченко додав, що також у Золотоноші на виборчій дільниці № 710877 (міський Центр дозвілля молоді) спостерігачка ОПОРИ почула клацання камери із кабінки для голосування.

"Виборчиня безперешкодно покинула місце голосування. Спостерігачка ОПОРИ повідомила, що за межами дільниці невідомі люди звіряли людей, які проголосували з якимись списками", — додав Колісніченко.

Що відомо

  • 1 вересня у Херсонській та Черкаській областях почався виборчий процес. У цих округах 31 жовтня відбудуться довибори до Верховної ради.
  • Наприкінці березня Олександр Скічко склав мандат, 9 квітня ЦВК призначила на 31 жовтня проміжні вибори народних депутатів у двох округах – на 197-му на Черкащині та 184-му на Херсонщині (у зв’язку з тим, що мажоритарник Ігор Колихаєв став міським головою Херсона).
  • Центральна виборча комісія 12 жовтня 2021 року прийняла Постанову №404 Про заходи щодо створення належних умов для безпечної організації та проведення виборів 31 жовтня 2021 року в умовах поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Відповідно до неї, щоб проголосувати навіть у червоній зоні виборцям необхідно мати паспорт, маску, антисептик та особисту ручку та дотримуватися дистанції. Якщо виборець почуває себе погано, то він зможе проголосувати в окремій спеціально визначеній для цього кабінці.
  • Відповідно до частини 1 статті 7 Закону «Про вибори народних депутатів України» голосування на виборах депутатів є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок