На Черкащині зафіксували процедурні порушення голосування — ОПОРА

На Черкащині зафіксували процедурні порушення голосування — ОПОРА

На Черкащині зафіксували процедурні порушення голосування — ОПОРА
. Суспільне: Черкаси

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували процедурні порушення у роботі дільничних виборчих комісій у виборчому окрузі № 197. Про це повідомив Суспільному координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко.

Захар Колісніченко пояснив, що не скрізь на виборчих дільницях наявна необхідна кількість скриньок, а виборчі бюлетені видає одна особа. Також на одній із дільниць виборчиня проголосувала за межами кабіни для голосування.

"У селі Лозівок на виборчій дільниці № 710697 (середня дільниця) є тільки дві скрині для голосування замість необхідних чотирьох. На цій же виборчій дільниці порушена процедура видачі бюлетенів. Замість двох осіб виборчі бюлетені видає один член дільничної виборчої комісії. Представники комісії говорить, що 12 осіб не вистачає для організації видачі голосів двома людьми", — розповів він.

Також, за словами Захара Колісніченка, на виборчі дільниці № 710218 (село Піщане) спостерігачі ОПОРИ зафіксували, що у скриньці під номером чотири на контрольному листі не поставили печатку. Цю дію дільнична виборча комісія мала зробити на ранковому засіданні. На пломбах, яким опечатана скриня, відповідна печатка є. Наразі, повідомляють спостерігачі ОПОРИ, скринька не використовується.

порушення
Фото ОПОРИ

Захар Колісніченко пояснив, що відповідно до частини 6 статті 83 Закону України «Про вибори народних депутатів України», кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок — стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Кожній виборчій скриньці присвоюється власний номер, який проставляється на цій скриньці. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня — не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика — не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок. Стаціонарні виборчі скриньки встановлюються у приміщенні для голосування так, щоб виборці при підході до них мали можливість проходити через кабіни (кімнати) для таємного голосування. Порядок виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок визначається Центральною виборчою комісією.

Що відомо

  • 1 вересня у Херсонській та Черкаській областях почався виборчий процес. У цих округах 31 жовтня відбудуться довибори до Верховної ради.
  • Наприкінці березня Олександр Скічко склав мандат, 9 квітня ЦВК призначила на 31 жовтня проміжні вибори народних депутатів у двох округах – на 197-му на Черкащині та 184-му на Херсонщині (у зв’язку з тим, що мажоритарник Ігор Колихаєв став міським головою Херсона).
  • Центральна виборча комісія 12 жовтня 2021 року прийняла Постанову №404 Про заходи щодо створення належних умов для безпечної організації та проведення виборів 31 жовтня 2021 року в умовах поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Відповідно до неї, щоб проголосувати навіть у червоній зоні виборцям необхідно мати паспорт, маску, антисептик та особисту ручку та дотримуватися дистанції. Якщо виборець почуває себе погано, то він зможе проголосувати в окремій спеціально визначеній для цього кабінці.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок