У селі на Черкащині виборець проголосував за водійським посвідченням

У селі на Черкащині виборець проголосував за водійським посвідченням

У селі на Черкащині виборець проголосував за водійським посвідченням
. Суспільне: Черкаси

На Черкащині виборець проголосував за водійським посвідченням, повідомив Суспільному координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко.

"Подія сталася на виборчій дільниці №710207 (село Кропивна) виборець отримав виборчий бюлетень, пред’явивши членам ДВК водійське посвідчення", – повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Також вони зазначають, що це не поодинокий випадок такого голосування.

"Члени ДВК планували видати виборцю бюлетень за його водійським посвідченням. На додаток, вони вважають, що така норма присутня у виборчому законодавстві, а також апелюють: «Це — село. Ми всіх знаємо»", – повідомили в ОПОРІ.

"Відповідно до ч. 2, 3 ст. 2 Закону "Про вибори народних депутатів України", підставою для отримання виборчого бюлетеня є і можуть бути використані на звичайних та спеціальних виборчих дільницях: 1) паспорт громадянина України; 2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України); 3) військовий квиток (винятково для військовослужбовців строкової служби)", – пояснив Захар Колісніченко.

Також він додав, що законом за такі дії передбачена відповідальність:

"Згідно зі ст. 158-1 Кримінального кодексу України надання або отримання виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі особою, яка не має права його надавати чи отримувати, карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумівНеоподатковуваний мінімум доходів громадян або Мінімум доходів громадян, з якого не стягується податок — грошова сума розміром у 17 гривень доходів (від 1 700 до 5 100 гривень – ред.) громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років".

Відео "ОПОРИ":

Що відомо

  • 1 вересня у Херсонській та Черкаській областях почався виборчий процес. У цих округах 31 жовтня відбудуться довибори до Верховної ради.
  • Наприкінці березня Олександр Скічко склав мандат, 9 квітня ЦВК призначила на 31 жовтня проміжні вибори народних депутатів у двох округах – на 197-му на Черкащині та 184-му на Херсонщині (у зв’язку з тим, що мажоритарник Ігор Колихаєв став міським головою Херсона).
  • Центральна виборча комісія 12 жовтня 2021 року прийняла Постанову №404 Про заходи щодо створення належних умов для безпечної організації та проведення виборів 31 жовтня 2021 року в умовах поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Відповідно до неї, щоб проголосувати навіть у червоній зоні виборцям необхідно мати паспорт, маску, антисептик та особисту ручку та дотримуватися дистанції. Якщо виборець почуває себе погано, то він зможе проголосувати в окремій спеціально визначеній для цього кабінці.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок