Що не так із засобами гігієни для людей з інвалідністю у Черкасах

Що не так із засобами гігієни для людей з інвалідністю у Черкасах

Що не так із засобами гігієни для людей з інвалідністю у Черкасах
. Суспільне Черкаси

Рвуться у руках і не дихають — саме такі підгузки два місяці поспіль видають людям з інвалідністю і тяжкохворим у Черкасах. Про це Суспільному розповіла Тетяна Новакова, мама дівчинки з інвалідністю. Забезпечують засобами особистої гігієни в межах спеціальної міської програми. Пані Тетяна додала, що попри чітко прописані в ній характеристики підгузків, люди отримують неякісні.

Черкащанка Тетяна Новакова разом із донькою приїхали в гості до сусідки Вікторії. Обох турбує одне і теж питання: чому замість якісних підгузків доводиться отримувати такі, що рвуться у руках.

проблемні підгузки
Суспільне Черкаси

За словами Вікторії Ваценко, такого підгузка вистачить на один раз. Тож про практичність і мови йти не може:

"Мені на роботу немає сенсу їх одягати, бо немає змоги переодягтися, мені треба їх залишити або віддати тому, хто дома, і може кожні пів години змінювати".

Жінка додала, що якісніші підгузки доведеться купувати за власні гроші, оскільки лікувати почервоніння, запалення чи пролежні – вийде ще дорожче. Віддати ці, забрати рецепт назад і звернутися до іншої аптеки можна, але:

"Їхати на Хімселище довго, щоб отримати ці дві неякісні упаковки".

Підгузки за рецептами відпускають у одному з аптечних пунктів комунального підприємства "Фармація". Завідувачка Людмила Ващенко пояснила, що постачальник не змінився, влітку на 20 відсотків зросла ціна на підгузки, тож довелося перейти на нижчий клас: не супер, а стандарт.

"На початку року ми уклали договір з міськрадою і там прописано кошторис, який ми маємо виконувати згідно із законодавством. Але згідно із законодавством, ми не можемо працювати в збиток. Сьогодні ми підгузки відпускаємо практично за ціною собівартості".

проблемні підгузки
Суспільне Черкаси

Жінка додала, що вона одна із перших слухає нарікання людей на якість підгузків. Усунути проблему самі не можуть, оскільки треба колективний підхід.

"Намагаємося, щоб міська рада вирішила цю проблему шляхом того, щоб переглянули договір і збільшили кошторис".

Чому ціна на підгузки зростає черкащанка Тетяна Новакова ніяк не може збагнути. Вона пояснила, що у інших аптеках і мережах магазинів вартість не змінилася:

"Ці підгузки гарної якості, вони у роздрібній торгівлі коштує 450-480 гривень за упаковку, бюджет сплачує 550 гривень".

Пані Тетяна додала, аби розібратися у ситуації, до міськради направили колективне звернення.

проблемні підгузки
Суспільне Черкаси

Директор департаменту охорони здоров’я Всеволод Кульчиковський ситуацію прокоментував так:

"Ну як плануємо вирішувати? Щоб люди отримували нормальні товари. Якщо «Фармація», або, скажемо той постачальник, який не забезпечує ці вимоги, він буде відсторонений просто-напросто від видачі товару. Дійсно, їх не ті, які потрібно, видає сьома аптека і «Фармація», але вони не єдині постачальники. Є фірма «Медітен» і «Дуамед», які також є постачальниками".

Всеволод Кульчиковський пояснив, що у цих фірмах можна отримати підгузки належної якості.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок