"Поки ти живий, нічого не остаточно" — Яніна Соколова на Черкаському книжковому фестивалі

"Поки ти живий, нічого не остаточно" — Яніна Соколова на Черкаському книжковому фестивалі

"Поки ти живий, нічого не остаточно" — Яніна Соколова на Черкаському книжковому фестивалі
Суспільне Черкаси

Автобіографічний роман телеведучої Яніни Соколової "Я. Ніна" отримав кілька премій. Ця книга не тільки про боротьбу з онкозахворюванням, вона в першу чергу про те, як попри все бути щасливим, розповіла авторка під час зустрічі з читачами на Черкаському книжковому фестивалі.

"Це один із небагатьох книжкових байопіків Байопік – кінематографічний жанр, біографічний фільм, що розповідає про долю знаменитої або відомої особистостів Україні, написаних за життя. Ми написали його з Ольгою Купріян у 2018-му, в доволі тяжкий період мого життя", — розповіла вона.

Саме тоді, зауважила, зрозуміла, скільки в житті є незначного і як часто ми витрачаємо сили, емоції, нерви та гонор на неважливі речі. Тому, додала, книга в першу чергу про те, як бути сильним і найголовніше — щасливим.

"На обкладинці — лиса дівчина з холодним поглядом, але ця книга про всіх — дівчат, хлопців, кожного з нас. Я була зворушена, коли у 2019-му році отримувала багато відгуків від читачів. Найціннішими з них були відгуки від бійців на сході України, які читали цю книгу в бліндажах і потім писали свої думки", — розповіла авторка.

За її словами, "Я. Ніна" — це книга про те, як знайти себе у найважчий момент:

"У момент, коли ти залишаєшся віч-на-віч із собою і тобі махає "жінка з косою". І ти розумієш, що у тебе лишається мало часу, щоб жити так, як тобі не хочеться. Колись я почула дуже круту фразу від соціологині Ірині Бекешкіної. Вона казала, що поки ти живий, нічого не остаточно".

Розповіла Яніна Соколова і про те, як творилася книга. У ній мало політики, якої багато в реальному житті ведучої.

"Вона не про стомлену приреченість, не про рак, і в ній все не сумно, а доволі оптимістично. Пам'ятаю, як я сиділа і надиктовувала (бо не мала фізично сил, щоб друкувати) тексти, емоції, висновки", — розповіла вона.

"Перестала ходити туди, куди не хочу ходити" — так Яніна Соколова описує зміни у своєму житті після хвороби. Усім, хто бореться з онкозахворюваннями, вона радить оточити себе людьми, з якими буде спокійно, які можуть обійняти, розсмішити та розважити, а не показово пожаліти.

Що відомо

На Черкаський четвертий книжковий фестиваль приїхали 60 видавництв та понад сотня письменників. Відвідувачів очікують презентація анімаційних коміксів, тематична фотозона та майстер-класи, етностімпанквечірка тощо, повідомила Суспільному співорганізаторка фестивалю Людмила Фіть.

З програмою фестивалю можна ознайомитися: ПРОГРАМА ЧЕРКАСЬКОГО КНИЖКОВОГО ФЕСТИВАЛЮ.

Суспільне Черкаси — генеральний інформаційний партнер фестивалю Четвертий Черкаський книжковий фестиваль.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок