Не боятись та пробувати: черкасець розповів, як мандрує автостопом

Не боятись та пробувати: черкасець розповів, як мандрує автостопом

Не боятись та пробувати: черкасець розповів, як мандрує автостопом
. Фото Дениса Камінського

До Всесвітнього дня туризму Суспільне поспілкувалось із черкасцем Денисом Камінським, який подорожує автостопом. Юнак розповів, що у мандрівках здолав понад 50 тисяч кілометрів.

За словами Дениса, ідея подорожувати у такий спосіб у нього виникла ще у школі:

"Ідея виникла ще в дев'ятому чи десятому класі, коли я сидів на форумах футбольних вболівальників. Тоді й вперше спробував виїхати кудись автостопом. Та перший раз був провальний, оскільки однокласник, з яким я хотів поїхати, відмовився від такої ідеї. Тоді ми стопили в Дахнівці всього п'ятнадцять хвилин, жодна з автівок не зупинилась, тому товариш вирішив, що це погана ідея".

Близько 50 тисяч кілометрів автостопом: черкасець розповів про подорожі
Лімасол, Кіпр. Фото Дениса Камінського

Другу спробу автостопу хлопець здійснив вже через рік. Він додав, що ця перша справжня подорож стопом могла бути останньою:

"Я їхав у Київ на футбол і на канівській трасі наш водій вирішив обігнати фуру. Та на зустріч нам їхала ще одна автівка і за великим везінням тоді ніхто не зіштовхнувся".

Спочатку подорожувати автостопом вирішив, оскільки не мав альтернативи. Надалі ж я захопився.

Цілі, подорожуючи автостопом, ставив прості - доїхати в найзахіднішу точку України, розповів Денис.

"Я з друзями поїхав у Чоп. Тоді я не мав не лише досвіду автостопу, а й подорожей взагалі. Тому після ночі в наметі на ранок я побачив, що розклав намет посеред чийогось городу. Потім я став більш відповідально ставитись до подорожі".

Цікавих історій багато, адже кожен автостоп — окрема історія.

Подорожами Україною пригоди Дениса не завершуються: юнак без готівки мандрує й за кордоном:

"У Туреччині гарно (вдало — ред.)стопити, напевно, через релігійність людей. Люди йдуть на зустріч і допомагають. Однак з англійською мовою важко — мало хто її знає. Та є одне «але» — всі місцеві радили не сідати у фури, ніби це небезпечно, та жоден з них нормально не пояснив чому".

у подорож автостопом
Ізмір, Туреччина. Фото Дениса Камінського

"Грузія, напевно, найкраща країна для таких подорожей, а все через людей. Кожен водій намагається тобі чимось допомогти, запросити в гості чи просто нагодувати. Та і з автівками легше — їздять багато, зупиняються часто", — зауважив Денис Камінський.

"У Грузії, коли я йшов з гір зі своєю дівчиною, пішов сніг. Відповідного одягу ми не мали, то ж довелось їхати назад. Нас з якимись чехами підібрали військові. Ні я, ні чехи англійську не знали добре, то ж я спілкувався українською, вони чеською, і ми одне одного розуміли. Цікавий був досвід".

у подорож автостопом
Ізмір, Туреччина. Фото Дениса Камінського

"Про те, що подорожую у такий спосіб, шкодував частенько, однак лише в моменти, коли застрягав на якійсь трасі на дві-три години. Та всі ці моменти забувались, адже подорож приносить сильніші позитивні емоції", — додав Денис.

Мені не довподоби бути як всі туристи.

Хлопець зауважив, що історії не завжди бувають позитивними у таких подорожах. Тож треба бути готовим до всього:

"Єдиний раз я по-справжньому пошкодував, що поїхав автостопом, коли натрапив на прикордонників. Це було у 30-кілометровій зоні від Прип'яті, тобто у легальній зоні. Тоді їхав автобус, який міг нас звідти забрати, однак ми з друзями вирішили, що їхати автобусом — це надто легкий і нецікавий спосіб. Та вже через декілька хвилин наша думка змінилась, коли приїхали прикордонники, поліцейські, експерти по зброї. Ось тоді мені й захотілось сісти в автобус як всі нормальні люди".

Загальний кілометраж, що проїхав у такий спосіб юнак не рахував. Та зізнався, що це не менше 50 тисяч кілометрів. А для тих, хто тільки планує розпочати автостоп, хлопець рекомендує не боятись, а почати пробувати:

"Та все ж мінімально підготуватись треба: подивитись карту і орієнтуватись у дорозі, про всяк випадок завантажити офлайн карти, ставати краще не на трасах чи в селі, де машини швидко проїжджають, а обрати місця поблизу розв'язки, посту, там, де є вночі світло. Місця, де найкраще стопити, можна знайти в інтернеті на різних сайтахhttps://hitchwiki.org/en/Main_Page. Ну і звісно не потрібно втрачати нагоду і подорожувати".

у подорож автостопом
Анталія, Туреччина. Фото Дениса Камінського

Зараз хлопець не так активно подорожує автостопом — через брак часу та карантинні обмеження. Та попереджає, що мандрівка автостопом виходить довшою, ніж звичайна — автобусом чи потягом.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок