У селі Мартинівка, що на Канівщині, шукають спеціаліста для місцевої амбулаторії. Зі слів директорки Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталії Горьової, він матиме службовий автомобіль, власне житло та зарплатню від 12-ти тисяч гривень.
Попередня лікарка звільнилася сім років тому і виїхала за кордон. Сімейна лікарка із Канева приїжджає у село двічі на тиждень, в інші дні її обов’язки виконує сімейна медсестра із 23 річним стажем Тетяна Костенко:
"Дуже важко працювати, бо ми обслуговуємо 1700 жителів. Люди хворіють щодня, а не тільки в ті дні, коли приїжджає лікарка. Їздити на всі виклики без лікаря нам дуже важко. Ми б раділи, якби хтось приїхав на цю роботу і допомогли б йому, бо ми цю роботу уже знаємо", – зазначила вона.
Зі слів Тетяни Костенко, щодня на прийом приходить до 20 людей. Місцева жителька Оксана Андрєєва розповіла, що відсутність сімейного лікаря відчувається, адже не завжди можна отримати необхідну допомогу:
"Якщо захворіла дитина і немає автомобіля – як можна поїхати по такій погоді і ситуації у лікарню? А якби був лікар, то він би тут оглянув і направлення дав і ми б поїхали лікуватися".
Пенсіонерка Галина Лисогір розповіла, що поїхати до лікаря в інший медзаклад вона може не завжди:
"Лише двічі на тиждень їздить автобус на Канів. Мені, як пенсіонерці, дуже проблемно дістатись туди. Це треба комусь із дітей не йти на роботу, а везти мене на Канів. Було б дуже добре, якби був тут сімейний лікар".
В амбулаторії працює три медсестри. За словами однієї з них, Лілії Лосюк, сімейного лікаря не вистачає під час роботи з пацієнтами:
"Якщо є лікар – ти стоїш за його спиною, у тебе є допомога і тоді спокійніше працювати. А так, коли приходять пацієнти – тисячу раз перечитуєш ті самі інструкції від ліків, перепитуєш діагнози, що там не було. Лікарня без лікаря - ніби хата без даху, у нас немає захисту".
Зі слів директорки Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталії Горьової, одна з вимог до сімейного лікаря – бажання працювати в сільській місцевості:
"Ми готові прийняти будь-кого, головне – щоб лікар мав водійські права, був пацієнтоорієнтованим і мав емпатію до пацієнтів. Сільські медики виконують усі поставлені на них задачі. Вони в авторитеті. Лікарів у селі дуже поважають".
Перевагою в цій роботі Наталія Горьова називає людей:
"Сільські пацієнти найбільш вдячні. Це не містяни, у яких є великий вибір лікарів. У селі люди не йдуть без потреби".
Голова Степанецької об’єднаної громади Олександр Яременко розповів, що до складу ОТГ входить три амбулаторії. На розвиток Мартинівської цьогоріч спрямували два мільйони гривень:
"Зараз розглядається програма забезпечення лікаря житлом на території громади, плюс належне фінансове забезпечення, не тілки від громади, а й від інвесторів, які працюють на території громади. Вони також готові долучитися до цієї справи".
Окрім заробітної плати сімейний лікар отримуватиме й доплату із громади, працюватиме у сучасному приміщені та матиме за потреби власне житло.