У Каневі представили збірку "Фронтовий Кобзар" із зображеннями бійців, кореспондентів та волонтерів, які зробив загиблий військовий Сергій Пущенко. Він був митцем, а з 2015 року став військовим. На фронті Сергій продовжував малювати та робити фронтові ілюстрації. Їх він об’єднав із текстами "Кобзаря" Шевченка у збірку "Фронтовий Кобзар" у 2020 році.
Та справу не зміг продовжити, оскільки загинув у березні 2022 року, розповіла Суспільному його дружина Наталія Пущенко.
Заслужений діяч мистецтв України, професійний художник Сергій Пущенко пішов добровольцем на фронт у 2015 році, розповіла його дружина Наталія. Став на захист країни і на початку повномасштабної. Та, як розповіла Наталія, загинув 2 березня 2022 року у Василькові при зіткненні з ДРГ:
"Сергій завжди був воїном. Не дивлячись на те, що він художник, але він завжди був воїном".
В окопах продовжував малювати, розповіла Наталія. У 2020 році він видав книгу "Фронтовий кобзар". Нову збірку видати не встиг, тому тепер його справу продовжує Наталія.
"Я буду продовжувати, я буду все робити для того, щоб, якомога більше людей дізналися про справу мого чоловіка, про те, яким він був. Він був дійсно, без перебільшення, унікальною людиною, патріотом".

Й через три роки після його смерті презентує оновлену збірку "Фронтового Кобзаря". Вона поєднала світлини бійців, волонтерів, кореспондентів та тексти "Кобзаря" Шевченка, розповіла керівниця ветеранської організації "Об'єднання добровольців" Олена Живко, яка допомагала в підготовці та друкові книги.
"Ми можемо оцінити, яка була війна, які були однострої на той момент. Також ми його оновили декількома світлинами після загиблі Сергія Пущенка, щоб додали фото Сергія з фронту і фото декількох бійців. Тобто, щоб ми нащадкам показали, як змінювалися українські війська, як виглядала їхня зброя, як виглядали їхні однострої".
На презентацію перевиданої збірки прийшов побратим Сергія — Вадим Йовенко. Розповів: познайомився з ним на фронті у 2015 році. І завжди підтримував майстра в ідеї зібрати твори в одній збірці. Тож радіє, що мрії Сергія втілилися в реальність.
"Коли він малював портрети, тоді вже він творив Кобзаря. Він десь три — чотири роки над цим працював. Я кажу: Сергій, ти правильні речі робиш. Куля — це куля. Хтось може стріляти, хтось не може. Хтось може зброю взяти, хтось не може. Війна рано або пізно закінчиться. Війни не бувають завжди. А історія, те, що ти робиш, це буде на століття".

Допомогу у реалізації проєкту надав і благодійний фонд "МХП-Громаді" у межах програми підтримки військових, ветеранів та їх родин. Голова ради розвитку громад благодійного фонду Тетяна Волочай розповіла: збільшили тираж книги та доповнили її пізнішими роботами художника.
"Всього ми випустили, підтримали випуск 300 примірників. Власність на цю книгу належить родині Сергія Пущенка. Ми підтримали 300 екземплярів. Вони частково розійдуться по бібліотеках. Частково будуть передані на бригади ДШВДесантно-штурмові війська України".
Відвідувачка заходу, бібліотекарка Інна Павленко зазначила, що такого переосмислення Кобзаря донині не бачила. Один примірник отримає і бібліотека Шевченківського національного заповідника, де вона працює.
"Нам люб'язно подарували книгу і вона буде у бібліотеці Шевченківського національного заповідника і читачі зможуть прийти і взяти її прочитати. Вона дуже актуальна і взагалі у фонді бібліотеки зберігається дуже багато кобзарів".
