В Умані учасників курсу "Країна в смартфоні" навчають як записатися до лікаря, придбати через додаток ліки, переслати фото, чи подивитися відео.
На заняттях з цифрової грамотності їм пояснюють як користуватися мобільним пристроєм, розповіла Суспільному начальниця управління праці та соціального захисту населення Галина Кучер.
За словами викладачки курсів Антоніни Діхтяренко, разом зі слухачками проєкту "Країна в смартфоні", вчилися як користуватись соціальною мережею TiktTok. Тему уроку обирали разом, розповіла відвідувачка Світлана Чепурко:
"Минулого разу нам запропонували і ми всі підтримали, всі з задоволенням вивчили тему «Health24Медичний онлайн сервіс для запису до лікаря та особистий медичний кабінет». М

Все як на заняттях у школі: лекції та конспекти, прокоментувала переселенка з Краматорська Марина Олександрівна. З її слів, вона хоче навчитися як писати повідомлення, пересилати фото, чи дивитися фільми в смартфоні:
"Все, що потрібно в житті. І все це ми конспектуємо. Потім приходимо до вчителя, якщо щось не зрозуміло, обов'язково пояснить. Вона не говорить, що «Немає у мене часу», чи «Я зайнята».

Серед тих, хто хоче досконало опанувати вміння користуватись смартфоном — відвідувачка занять Людмила Горлова:
"Нас тут приймають такими, як ми є, і з нашими помилками, десь з якоюсь трошечки затормошеністю. До нас спокійно, з витримкою дослухаються

Тепер учениці знають як подивитися відео, розповіла викладачка пані Антоніна. Вона пояснила, що проєкт "Країна в смартфоні" працює в Центрі комплексної професійної реабілітації для осіб з інвалідністю "Барвінок", а навчання триватиме протягом трьох місяців.
"Працювати він почав узимку 2024 року. На даний час вже навчається третя група. У перших двох групах в нас були в основному внутрішньопереміщені особи і місцеві жителі. А зараз вже більше як місцеві жителі навчаються. Свідоцтва, як такого, ми не даємо, але знання вони отримують 100%".
Пані Антоніна додала, що усі заняття безоплатні, як для місцевих жителів, так і для переселенців:
"Який би не був вік, якщо людина має бажання навчатися — це завжди тільки вітається".

На уроці займалися одинадцять людей, а загалом за пів року, відколи реалізовується проєкт, послугами з вивчення цифрової грамотності скористалось майже 30 людей, розповіла начальниця управління праці та соціального захисту населення Галина Кучер:
"Раніше у нас був клуб «Університет третього віку "Дивосвіт"», який займався вивченням комп'ютерної грамотності. І на базі цього клубу ми зробили «Країна в смартфоні»".
Долучитися до таких занять можуть усі охочі незалежно від віку, зазначила Галина Кучер.