4 лютого 2025 року у Корольовському суді Житомира провели засідання у справі 10 чоловіків із Коростишева, яких обвинувачують у вимаганні, умисному вбивстві, незаконному поводженні зі зброєю, перешкоджанні діяльності правоохоронців, зґвалтуванні та викраденні людей. На засіданні мали заслухати трьох потерпілих. Але через відсутність адвокатів суд вдев'яте перенесли.
ОНОВЛЕНО на 18:35. Додано відеосюжет кореспондентів Суспільного
Суддя Корольовському суді Житомира Сергій Франчук сказав, що 8 судових засідань напередодні переносили через відсутність захисників обвинувачених. На це засідання прийшли захисники всіх підсудних, окрім адвокатки Анатолія Моргунова Валентини Коки. Її підзахисний погодився на розгляд справи без її присутності. Тоді суд задовільнив клопотання прокурора Максима Супрунова щодо притягнення до відповідальності Олександра Гордієнка, який захищає підсудного Михайла Лукомського і пропустив два попередніх засідання суду.
"Суд вважає, що є достатньо підстав для звернення судом в кваліфікаційно-дисциплінарну комісію Київської області для вирішення питання щодо притягнення до відповідальності адвоката Гордієнка, — сказав суддя Сергій Франчук.
В свою чергу адвокат Гордієнко пояснив свою відсутність участю в інших судових засіданнях, де він також виступає стороною захисту.
"Захисники, можу вас запевнити, діють неузгоджено, в них немає умислу затягувати процес, а вони намагаються кваліфіковано надавати правову допомогу", — сказав Олександр Гордієнко, адвокат Михайла Лукомського.
Після цього прокурор Максим Супрунов зачитав обвинувальний акт, і назвав кваліфікацію злочинів, які інкримінують кожному підсудному у справі.
"В обвинувальному акті дії умисні Моргунова Анатолія Борисовича кваліфікуються органом досудового розслідування за частиною 5 статті 255 "Створення злочинної організації, керівництво такою організацією, особою, яка здійснює злочинний вплив". Крім того, умисні дії Моргунова кваліфіковані за частиною 3 статті 27 частини 4 статті 28, частини 4 статті 189 як "Вимога передачі чужого майна", що завдало потерпілому шкоди в особливо великих розмірах з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами", — зачитав прокурор.
Крім того, Анатолія Моргунова обвинувачують у вербуванні для примусової трудової експлуатації, позбавлення волі людини, опорі та умисному завданні побоїв працівникам правоохоронних органів. Андрія Лавриненка обвинувачують в умисному вбивстві вчиненому з особливою жорстокістю, незаконному придбанні та зберіганні боєприпасів і холодної зброї. Віталій Мельник обвинувачується у зберіганні психотропних речовин без мети їх збуту та незаконному зберіганні зброї. Дев’ятеро з десяти обвинувачених не визнали своєї вини, один відмовився відповідати на питання судді.
"Це наклеп, — сказав підсудний Дмитро Кукса. — Як я міг в 16 років вступити в злочинну організацію. Ви мені пишите якість незрозумілі справи. Цивільний позов півтори тисячі на чотирьох, так я їх тратив до обіду. В мене купа машин, купа роботи і своїх справ. Я свою вину взагалі не визнаю, я буду судитись, сваритись з усіма".
Підсудний Михайло Лукомський також сказав, що своєї вини не визнає і пояснення даватиме в кінці судового розгляду. Після цього адвокати захисту клопотали до суду оштрафувати 17 потерпілих за те, що вони не з'являються на судові засідання, але судді не задовільнили клопотання. Потім прокурор Максим Супрунов, запропонував допитати потерпілих, потім свідків обвинувачення, свідків захисту, заслухати письмові докази і після того заслухати підсудних. Також він зазначив, що у справі 21 потерпіла особа та понад 100 свідків зі сторони обвинувачення.
"Основні процесуальні докази, які стануть у подальшому предметом дослідження: рапорти, висновки, протоколи з місця події, висновки судово-медичних експертиз, матеріали негласних слідчих дій, протоколи впізнання і відтворення майже з усіма потерпілими щодо вчинення відносно них вимагань", — сказав прокурор.
О 12:50 суд оголосив перерву на годину.
О 13:50 судове засідання продовжили і мали розпочати допит потерпілих, але підсудний Анатолій Моргунов клопотав перенести судове засідання.
"У мене дуже велике прохання, без присутності мого другого адвоката не допитувати свідків. Я хочу, щоб були присутні всі мої адвокати. Питання якісь задати, щоб вона чула все", — сказав підсудний.
Друга адвокатка Анатолія Моргунова Анастасія Король, яка була присутня на засіданні, також клопотала про перенесення судового засідання.
"Прошу перенести допит потерпілих на наступний раз, коли буде присутня адвокат Валентина Кока і кожен зможе задати свої питання потерпілим", — сказала захисниця Моргунова.
Позиція прокурора Максима Супрунова була такою, що допит потерпілих можливо здійснити, так як забезпечується захист професійними захисниками Моргунова. Але суд задовільнив клопотання підсудного Моргунова та переніс розгляд справи на 13 лютого 2025 року. Цього разу на суд прийшли троє потерпілих, але від коментарів Суспільному вони відмовились.
Що відомо про справу 10 чоловіків із Коростишева, яких обвинувачують у вимаганні, умисному вбивстві
16 серпня 2023 року на Житомирщині затримали підозрюваних у рекеті, яких підозрюють в тому, що вони "вибивали" неіснуючі борги з населення, в тому числі і 190 тисяч гривень з чинного військового ЗСУ. Наступного дня, 17 серпня, в Корольовському районному суді Житомира обирали запобіжні заходи затриманим, яких підозрюють у рекеті. 18 серпня суд продовжив розглядати справи з приводу обрання запобіжних заходів чоловікам, яких підозрюють у рекеті. Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою усім вісьмом чоловікам, яких підозрюють у вимаганні.
Під час обрання запобіжного заходу 17 серпня на Соборному майдані у Житомирі зібралися військовослужбовці Збройних сил України, щоб підтримати свого колегу, якому погрожували учасники злочинного угруповання, вимагаючи неіснуючий борг.
12 грудня стало відомо, що правоохоронці затримали чинного депутата Коростишівської міськради, якого підозрюють у тому, що він у складі злочинного угруповання викрадав людей та "вибивав" із них гроші. Наразі встановили понад 30 сімей, які постраждали від рук рекетирів. 18 грудня Корольовський районний суд обрав депутату Коростишівської міськради Михайлу Лукомському, якого підозрюють у рекеті, викраданні та катуванні людей, а також у вимаганні із них грошей, запобіжний захід. Депутата відправили під цілодобовий домашній арешт.
15 січня 2024 року стало відомо, що житомирські поліцейські встановили причетність одного з коростишівських рекетирів до вбивства 23-річного учасника антитерористичної операції на сході України, з якого рекетири вибивали борг. Житомирська обласна прокуратура скерували до суду справу злочинного угруповання, учасників якого та їхнього спільника — депутата міськради, колишнього заступника міського голови — обвинувачують у рекеті.
24 і 25 липня в Корольовському районному суді Житомира відбулося підготовче засідання у справі так званого коростишівського угруповання.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp