Перейти до основного змісту

"Міст самогубців": вийшла в світ книга доктора філологічних наук, професора з Житомира Петра Білоуса

Вийшла в світ книга професора з Житомира Петра Білоуса "Міст самогубців", грудень 2024 року. Суспільне Житомир/Оксана Ковальчук

Вийшов в світ роман "Міст самогубців" доктора філологічних наук, професора з Житомира Петра Білоуса. Це перша книга його трилогії "Житомир".

У коментарі Суспільному Петро Білоус розповів, що присвятив книгу знаковому об'єкту Житомира — пішохідному мосту через річку Тетерів, який простягається від Шодуарівського парку до села Зарічани.

"Задум з'явився давно. Це буває, коли є імпульс, який спонукає братися і писати. Задум виник, коли я почув, що з житомирського мосту, який вважають "мостом закоханих", кидалися люди і закінчували життя самогубством з різних причин. І якось це все закрутилося: легенди, перекази. Одним із імпульсів для написання книги стала легенда, яка, мабуть, з'явилася ще тоді, як міст було побудовано. Це десь 1982 рік. Тоді виникла легенда про те, що нібито на Зарічанській стороні мосту жила одна відьма. І вона була язичницьких поглядів. Ця жінка дуже противилася тому, що зносять її житло, що міст будують, і люди ринуть на інший берег. Вона забороняла працювати будівельникам, але ті її не послухали. І вона прокляла цей міст і це місце. І я купився на те, що цей міст — проклятий. І нині він не стільки "міст закоханих", як "міст самогубців", бо нещодавно ще почув від одного психолога, який мав справу зі студентом коледжу, котрий збирався йти на цей міст і кинутися з нього. Психолог його вмовляв і пояснював, що цього робити не можна, тож історія продовжується", — розповів Петро Білоус.
Петро Білоус. Facebook

Вийшла в світ книга професора з Житомира Петра Білоуса "Міст самогубців", грудень 2024 року. Суспільне Житомир/Оксана Ковальчук

За словами автора твору, роман має кілька сюжетних ліній.

"Головний персонаж та основна сюжетна лінія — це молода журналістка, яка намагається дослідити історію мосту та історію людей, які причетні до трагічних подій впродовж останніх сорока років існування Житомира. Відповіді на питання виявилися доволі несподівними, а то й жахливими. Інша сюжетна лінія пов'язана з колишнім КДБістом, який причетний був, мабуть, до усунення тієї відьми, яка не хотіла, щоб міст збудували. А ще одна лінія — про молодого художника, у якого були якісь маніакальні вчинки. Всі ці три сюжетні лінії пов'язані. В цілому я намагався побудувати гострий сюжет", — додав автор роману.
Книга Петра Білоуса "Міст самогубців". Суспільне Житомир/Оксана Ковальчук

За словами Петра Білоуса, це художний твір, який не претендує стати краєзнавчим дослідженням, хоча деякі факти з реальності бралися до уваги.

"Я їх, ці факти, в певному порядку подаю. Є й художні домисли, художній вимисел, як і годиться для літературного твору. Але в цілому це не тільки про міст, це твір про Житомир. Бо з часом у мене з'явився ще один задум, потім ще один. І тоді виникла ідея об'єднати все це у трилогію і назвати її "Житомир", — повідомив Петро Білоус.
Книга Петра Білоуса "Міст самогубців". Суспільне Житомир/Оксана Ковальчук

За його словами, і друга, і третя книга трилогії вже готові, залишилося їх надрукувати.

"Друга книга називається "Житомирський скарб". І теж значна доля домислу там є. Там згадуються і підземелля житомирські, і ще багато таких реалій, які функціонують у нас на рівні переказів, легенд, чуток, що мені доводилося чути. А третя книга називається "Житомирський апокриф". Слово "апокриф" означає таємне писання. Я нафантазував, але це могло й бути, що десь у нас у Житомирі заховано цей апокриф — таємне писання, таємне письмо. І один із працівників обласного архіву, вигаданий персонаж, шукає цей апокриф, аби дізнатися про історію заснування Житомира. Бо у нас є різночитання. За будинком правосуддя є великий камінь, на якому вибито 884 рік, і туристів туди водять, але є сумнів, що саме тоді Житомир був заснований, тому що немає документальних свідчень. Житомир згадується в писемних джерелах тільки під 1392 роком. А раніше він ніде не згадується: ні в літописах, ні в інших документах. Тож у романі є такий художній літературний хід — я закидаю для читачів свій задум, що міг бути документ, який приховували щодо дати заснування міста", — сказав письменник.
Книга Петра Білоуса "Міст самогубців". Суспільне Житомир/Оксана Ковальчук

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції