Розпочалися громадські обговорення про закриття шести гімназій Чуднівської громади

Повідомлення про громадські слухання щодо закриття гімназій у селах Чуднівської громади оприлюднили на сайті Чуднівської міської ради 17 травня 2024 року. Планується ліквідація шести гімназій. Обговорення триватимуть рік.

Начальник відділу освіти Чуднівської міської ради Володимир Кривоцюк кореспондентам Суспільного розповів, що до 2027 року формується мережа закладів освіти і відповідно до рішення сесії міської ради проводять громадське обговорення щодо ліквідації шести гімназій. Через низьку народжуваність у П'ятківській, Дубищенській, Красносільській, Будичанській, Карвинівській та Вакуленчуківській гімназіях спостерігається мала наповненість класів. Загалом у школах Чуднівщини навчається 1846 учнів.

"Базова школа повинна мати 135 дітей. Сьогодні в школах, крім Чуднівського ліцею та Великокоровинецького ліцею, такої кількості дітей немає. Це вимагає додаткових фінансових ресурсів з місцевого бюджету, оскільки освітньої субвенції не вистачає на утримання навчальних закладів. Враховуючи те, що до 2027 року ми повинні сформувати в Чуднівській громаді ліцей, наразі є пропозиція лише щодо Чуднівського ліцею. У навколишніх ліцеях Вільшанської та Краснопільської ліцеїв не буде. Тому ми відповідно формуємо мережу", — повідомив Володимир Кривоцюк.

Зі слів Володимира Кривоцюка, державної субвенції вистачає лише на утримання двох ліцеїв, а інші навчальні заклади потребують виділення додаткових коштів з міського бюджету.

"Чуднівський і Великокоровинецький ліцеї мають достатнє фінансування, тоді як всі інші навчальні заклади потягнули нас фінансово вниз", — сказав Володимир Кривоцюк.

Директорка Будичанської гімназії Галина Романенко повідомила, що в гімназії навчається 98 дітей з двох сіл. Про обговорення ліквідації закладів освіти вона дізналася в пятницю 17 травня 2024 року з сайту міської ради.

"Ми провели обговорення у колективі. Думку і батьків, і батьківського комітету ми вже обговорили. Налаштовані на те, що будемо відстоювати функціонування Будичанської гімназії", — інформувала Галина Романенко.

"Ми хочемо знати адекватне пояснення того, чому так відбувається. Я розумію, що потрібно економити кошти і оптимізувати мережу. На перспективу, можливо, є сенс у цьому, але найближчі два — три роки я не бачу сенсу в закритті цієї школи", — сказав батько учня Будичанської гімназії Віталій Дмитрук.

За словами директорки П'ятківської гімназії Оксани Мартинюк, в її гімназії навчається 80 учнів.

"Кількість учнів різко зменшилася, коли забрали 10 та 11 класи. Згідно з Законом про освіту, у класі має бути не менше п'яти дітей. У нас найменший клас має п'ять учнів, а найбільший — 12. Треба зважати на те, що ми перебуваємо в сільській місцевості, тому у нас така наповненість класів. Ми робимо все можливе і неможливе, щоб зберегти гімназію. Вчителі відмовилися від усіх доплат", — пояснила Оксана Мартинюк.

Мама учениці П`ятківської гімназії Катерина Деревицька розповіла, що зверталися до міської ради та відділу освіти з проханням не ліквідовувати гімназію.

"Батьківський комітет і шкільна рада зверталися, нам відповіли, що дали ще рік, щоб відстояти нашу школу, якщо зможемо", — говорить Катерина Деревицька.

Зі слів жительки П'ятки Оксани Ткачук, якщо закриється школа, тоне буде й села.

Директорка Вакуленчуківської гімназії Катерина Гусак розповіла, що зараз у гімназії навчається 120 учнів.

"На найближчі три роки, станом на 1 вересня, у нас має бути 110 учнів, і по найближчій мережі на три роки, також 110 учнів. Тобто планка не нижче 110, але все можливо", — сказала Катерина Гусак.

"Нам конкретної інформації ніхто не дає. Просто кажуть, що не вистачає коштів. Я написала звернення до освітнього омбудсмена в грудні минулого року, а в лютому отримала відповідь, що за словами керівника відділу освіти, нашу гімназію ліквідовувати чи реорганізовувати не планують. Тобто, в лютому була така інформація, а в травні ми вже дізнаємося зовсім іншу", — повідомила мама трьох учнів Вакуленчуківської гімназії Ольга Бондаренко.

Депутатка Чуднівської міської ради Людмила Зотько пояснила, що оприлюднення інформації про обговорення проєкту рішення є грубим порушенням. Люди будуть позиватися до адміністративного суду щодо скасування цього рішення.

"Рішення в березні місяці не набрало більшості голосів, тобто рішення щодо обговорення проєктів не було прийняте. Незважаючи на це, апарат міської ради, а не депутати і не рішення міської ради, розмістив на сайті обговорення проєктів рішення. Це грубе порушення. Юридично це неправильно, це порушення статті 32 частини 2", — сказала Людмила Зотько.

Чуднівський міський голова Віталій Войтко розповів, що не знає чому гімназіям не вистачає коштів.

"Вони готуються до своєї мережі. Минулого року ми надали фінансову самостійність закладам, і вони самі управляють своїми коштами. Наскільки я зрозумів, їм вистачало коштів, тож чому зараз не вистачає, ще не пояснили. Я у відпустці і практично не розмовляв на цю тему з ні з ким. Планується проведення наради, де будемо уточнювати ці моменти, оскільки це відділ освіти робить", — повідомив Віталій Войтко.

Раніше Суспільне писало, що 16 травня 2024 року на сайті Бердичівської міської ради Житомирщини опублікували проєкт рішення про ліквідацію двох навчальних закладів через недофінансування – гімназій №6 та №14.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube