Реформа старшої профільної школи: в двох громадах Житомирщини планують створити по одному профільному ліцею

Ліцей №1 імені Лесі Українки, Звягель, Житомирщина. Фото з Facebook Ліцею №1 імені Лесі Українки Звягельської міської ради

В рамках реформування старшої профільної школи в Україні у Звягельській та Малинській громадах планують створити по одному профільному ліцею. У Бердичівській громаді таких ліцеїв поки не планують, а Коростенська — ще не визначилася.

Про це йдеться у відповідях виконкомів міськрад на запити Суспільного Житомир.

Звягельська громада

Відповідаючи на запит журналістів Суспільного, Звягельська міська рада поінформувала, що планує створювати профільний ліцей на базі міського ліцею №1 імені Лесі Українки. Рішення про це було прийняте на сесії в липні 2022 року.

У відповіді на запит сказано, що в місті та у громаді загалом були створені і працювали робочі групи з питань реформування освітньої галузі, а профільне управління у 2022 році провело тематичні зустрічі й обговорення з освітянами. Окремо також провели зустрічі з головами батьківських комітетів 9 та 10 класів.

У 2024 році у Звягельській громаді проводили зустрічі з педагогічним колективом ліцею №1 імені Лесі Українки і з головами батьківських комітетів 6-8 класів закладів загальної середньої освіти.

За інформацією, наданою Звягельською міськрадою, 10 квітня план заходів щодо створення в громаді профільного ліцею представили місцевим депутатам.

Загалом, у Звягельській громаді станом на квітень 2024 року налічується 14 закладів загальної середньої освіти та 2 філії. А саме — 10 гімназій та 4 ліцеї, один з яких є опорним.

Скрин відповіді на запит Суспільного Житомир

Малинська громада

Малинська міська рада поінформувала Суспільне Житомир, що в Малинській громаді наразі планують один профільний ліцей, який створюватимуть на базі Малинського ліцею №2.

У відповіді на запит сказано, що питання створення профільного ліцею обговорювали на нараді з керівниками ліцеїв громади та винесли на сесію міськради. Зустрічей з батьками учнів закладів щодо теми трансформації закладів у профільні ліцеї не проводили.

Загалом, у Малинській громаді станом на квітень 2024 року налічувалося 11 ліцеїв та 5 гімназій.

Скрин відповіді на запит Суспільного Житомир

Бердичівська громада

У відповіді на запит Суспільного Бердичівська міська рада вказала, що не планує трансформувати у профільні ліцеї жоден із закладів загальної середньої освіти, які функціонують у громаді. Натомість у громаді планують продовжити роботу діючих комунальних ліцеїв з надання профільної освіти в академічному напрямку.

Питання трансформації обговорювали на нарадах директорів, зустрічах з керівниками закладів та на апаратних нарадах при міському голові. У процесі цих зустрічей було проаналізовано можливості кожного закладу щодо подальшої трансформації у заклад І-ІІ або І-ІІІ ступеня навчання. Крім того, питання можливої трансформації керівники шкіл обговорювали із батьками учнів.

Наразі в громаді є 15 закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності: одна початкова школа, 10 гімназій та 4 ліцеї.

Скрин відповіді на запит Суспільного Житомир

Коростенська громада

Коростенська міська рада поінформувала журналістів Суспільного, що наразі у громаді ще не визначилися із закладами, які трансформують у профільні ліцеї. У відповіді на запит Суспільного сказано, що директорів закладів загальної середньої освіти Коростеня включили у робочі групи з розробки плану трансформації. У закладах загальної середньої освіти проводять зустрічі з дирекціями та інформаційно-роз'яснювальну роботу з питань можливої трансформації і реформування галузі освіти. Про результати цієї роботи громадськість обіцяють поінформувати у місцевих медіа.

Наразі в Коростенській громаді працюють 19 ліцеїв та 2 гімназії.

Скрин відповіді на запит Суспільного Житомир

Раніше Суспільне повідомляло, що в рамках реформування старшої профільної школи у Житомирі в новому навчальному році ліцей №12 не набиратиме перші класи. Першокласники цієї території обслуговування зможуть піти у два інші ліцеї — №23 та №21. Житомирський ліцей №12 обраний для участі в пілотному проєкті переходу до профільної старшої школи. Трансформація ліцею розпочнеться з 1 вересня 2025 року.

Загалом, в Житомирі планується створити п'ять ліцеїв для старшокласників з 10 по 12 клас, а решта закладів будуть гімназіями, призначеними для учнів з 1 по 9 класи.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube