Попит зменшився: які ціни на розсаду на Житньому ринку у Житомирі

Порівнюючи з 2023, цьогоріч попит на розсаду зменшився. Кореспонденти Суспільного побували на Житньому ринку та дізналися, які нині ціни на розсаду.

Продавець розсади на Житньому ринку Максим Бондарчук розповів Суспільному, що через низькі температури вночі люди не ризикували купувати і висаджувати розсаду помідорів, перцю, капусти та огірків.

"Люди бояться садити. Бо хто посадив, то вже змерзло, тому пересаджують. Мороз у середині травня, це неприємно", — сказав продавець Максим Бондарчук.

Максим розповів, що низький попит вплинув і на вартість розсади.

"У цьому році — дешевше, на гривень 10-20, навіть 30. Якщо того року перець коштував 80 гривень, то цього року — 60 гривень. Помідори зараз 30 гривень, а у тому році були 50 гривень. Немає людей на ринку. Це сьогодні другий день, як пішли на ринок люди", — розповів Максим.

Алла купила 50 саджанців помідорів по 30 гривень за десяток. Жінка розказала, що одразу висадить розсаду на підготовлену грядку.

"Український виробник — це помідори сортові Де Барао. Я їх завжди беру, вони високорослі, трьох видів: рожевий, жовтий, червоний. Вони не бояться фітофтори і гарно ростуть. Дають гарний врожай. Як гарно доглядати, то з куща можна й відро зібрати", — сказала Алла.

Продавчиня з Черняхова Олена Коваль розповіла, що ціна розсади залежить від вартості насіння.

"Помідори — від 40 гривень. Перець — 50 гривень. Це за 12 штук. Базилік — 30 гривень", — повідомила продавчиня Олена.
"Дороговато, але що зробиш? Гарний перець сіяний у лютому. Як він прийметься весь, то й на сусідів вистачить", — сказав покупець Юрій Шабадєй.

Юрій прийшов на ринок купити розсаду капусти та гіркого перцю. Капуста — 25 гривень за десяток, а перець — по 50 гривень.

"Розсада дорога. Бачите, яка погода у нас. Вже ось потепліє, то будемо садити. Капуста, правда, холоду не боїться", — додав Юрій Шабадєй.

Людмила купила розсаду квітів. Жінка розповіла, що висадить її на двох клумбах.

"Айстри білі, сімейні, різнокольорові. По 20 гривень. Я аж здивувалася. Для мене це дешево", — сказала Людмила.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube