Ціна полуниці на Житньому ринку: чи продають там ягоди вирощені на Житомирщині

Кореспонденти Суспільного побували на Житньому ринку Житомира і поцікавилися у продавців, чи змінилася ціна на полуницю. А також дізналися про вартість ягід, які вирощують та продають у Високій Печі.

Продавець Леонід кореспондентам Суспільного розповів, що ціни на полуницю на Житньому ринку в Житомирі знизилися. Тепер вони коливаються від 60 до 100 гривень.

"Ціни суттєво змінилися, з 200 гривень вони впали до 100. Полуниця продається за 100 гривень за кілограм, бо попит на її змінився. Українська полуниця, яка тепер продається, є кращою, і вона постачається з Закарпаття, а не з-за кордону. Це також призводить до зниження цін, попит падає", — повідомив Леонід.

"Це моя перша покупка полуниці цього року. Зараз вона коштує 100 гривень, і я вважаю, що це дуже дешево, бо місяць тому вона продавалася за 250 гривень", — сказала покупчиня Вікторія.

"Коли я купувала першу полуницю, вона була, як пластилін, а зараз вона має чудовий аромат і смак. Ціна зменшилася на 50 гривень або навіть більше", — говорить покупчиня Людмила.

Зі слів продавчині Марини, полуницю, полуниця, яка продається на ринку, постачається з різних областей України, зокрема з Одеси і Закарпаття.

Продавчиня Галина розповіла, що вона продає полуницю з Чернівців.

"Ягода дуже солодка і смачна. Вже трохи ціна знизилася, навіть дуже добре знизилася. Тепер вона коштує 80, 100 або навіть 70 гривень. З'являється все більше місцевої полуниці, тому ціни ще знизяться", — сказала Галина.

На Житньому ринку не продають полуницю, вирощену на Житомирщині. Однак цю ягоду можна придбати в інших населених пунктах. Людмила, яка вирощує та продає полуницю у Високій Печі, розказала, що сезон розпочався 9 травня.

"У минулому році малий лоток полуниці коштував 150 гривень, а цього року він продається за 100 гривень, а великий — за 180-200 гривень. Якщо покупець бере оптом, то ціна 80 гривень за кілограм", — повідомила продавчиня Людмила.

За словами директора економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, ціни на полуницю знизилися, тому що на ринок почали постачати полуницю, вирощену в Україні.

"Як тільки на ринку з'явиться полуниця з відкритого ґрунту, що очікується десь в червні, ціни на неї дуже суттєво знизяться, і я вважаю, що вони можуть бути навіть на рівні 50 гривень. Зниження цін на імпортну полуницю спричинене тим, що вже починають постачати полуницю з відкритого грунту із Закарпаття", — пояснив Олег Пендзин.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube