Всесвітній день вишиванки у Житомирі: майстеркласи, виставки, фотозони

Житомир, травень 2024 року. Суспільне Житомир/Ілона Федько, Олександра Сич

16 травня відзначають Всесвітній день вишиванки. У Житомирі до цього дня на Новому бульварі організували виставки та майстер-класи і облаштували фотозони.

Очільниця управління культури Житомирської міської ради Ілона Колодій в коментарі Суспільному розповіла, що в умовах воєнного стану заходи проводять упродовж дня, щоб люди мали можливість відвідати їх після роботи, навчання або в обідню перерву. Також це дозволяє уникнути великого скупчення людей. Зі слів Ілони Колодій, в середньому, на майстер-клас попередньо записувалися від 15 до 30 людей, інші долучалися безпосередньо на місці.

"Дуже важливо зараз піднімати настрій містянам, тому ми цим святом хочемо нагадати житомирянам, як важливо цінувати нашу символіку. Також хочемо відволікти людей хоч на трішки від новин. В першу чергу, це свято несе радість та пробуджує патріотизм", — сказала Ілона Колодій.

Заслужені майстрині народної творчості України Оксана Дедюль та Зінаїда Бугайчук журналістам Суспільного розповіли, що крізь призму історичних подій змінюється та вдосконалюється і стиль у вишивці.

"До проголошення незалежності України СРСР навʼязував нам свою культуру. До прикладу, "шаровари червоні" і вишиванки лише у чорно-червоних кольорах із трояндами. Але зараз все змінилося, наша вишивка дуже багатогранна і нараховує більше 250 швів", — каже Оксана Дедюль.

"З початком повномасштабної війни у нас у всіх піднявся патріотичний настрій, патріотичний дух. І, сьогодні, саме в лялечці-мотанці, часто використовують жовто-блакитні кольори. Для мотанок ці кольори — це щось нове, що зʼявилося саме після початку повномасштабного вторгнення для того, щоб Україну бачили та ідентифікували саме за колористикою нашого прапору", — говорить Зінаїда Бугайчук.

Вишиванки, ляльки-мотанки, рушники, — це не просто красиві речі, а й символіка української творчості, завдяки якій вдається підтримувати патріотичний дух, говорять майстрині.

"Дуже багато маленьких лялечок я робила на фронт, як підтримку морального духу наших захисників. Бійці дякували і казали, що носять їх біля серця з вірою у перемогу", — розповідає Зінаїда.

Раніше Суспільне повідомляло, що В Житомирі напередодні Дня вишиванки показали колекції вишитих суконь.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube