В Житомирі напередодні Дня вишиванки показали колекції вишитих суконь

Колекція "Традиційна спадщина", Житомир, 15 травня 2024 року. Суспільне Житомир

В Житомирі в приміщенні обласної універсальної бібліотеки імені Олега Ольжича напередодні Дня вишиванки показали колекції вишитих суконь. Моделі традиційного українського вбрання відображали різні історичні епохи та були виконані різною технікою.

Про це Суспільному розповіла старша майстриня "Центру легкої промисловості та побутового обслуговування населення Житомира" Світлана Літовченко, під керівництвом якої створювалися ці колекції.

За її словами, колекції під назвою "Традиційна спадщина", "Райські птахи" та "Древлянська легенда" виготовляли випускники навчального закладу. Для того, щоб створити ці моделі, вивчали інформацію про традиційні види українських орнаментів, характерні вишивки для Полісся, специфіку крою етнічного національного одягу.

"Це дійсно дуже творчий процес. Наприклад, колекція "Традиційна спадщина" має збережені давні особливості крою та орнаменту і особливості місцевого українського вбрання. Там використовувалась ручна вишивка. В ній втілені стародавні мотивами вишивки, кожних хрестик, кожний елемент щось означає, має свій давній код, щось символізує", — сказала Світлана Літовченко.

При виготовлені та вишивці сорочок, спідниць, фартухів з цієї колекції використовували основні геометричні фігури, рослинні орнаменти та їх поєднання, а також техніки вишивки: хрестик, гладь, штапівка, техніки мережки.

Фото надав Олександр Табуровський

Сукні із колекції "Древлянська легенда" вишиті бісером, розповіла майстриня. Це більш сучасні моделі, але при їх виготовленні сучасність дуже переплітається із традиційними етнічними мотивами.

"Кожний елемент вишивки, квітка, візерунок має якесь значення: символіку здоров'я, краси, щасливої долі, родової пам'яті, порядності, чесності, любові та вірності", — сказала Світлана Літовченко.

Колекції побачили учні житомирського ліцею №23, для яких організували презентацію моделей із розповіддю про вишивку та навчальний заклад, який створив ці зразки національного одягу.

Фото надав Олександр Табуровський

Наприкінці зустрічі вихованці "Центру легкої промисловості" влаштували дефіле і продемонстрували одну з колекцій під назвою "Древлянська легенда".

Фото надав Олександр Табуровський

Фото надав Олександр Табуровський

Раніше Суспільне писало, що День вишиванки в Житомирі почали відзначати з 2014 року. Організаторами свята стали кілька небайдужих активістів, які збирали людей на святкову ходу у вишиванках через об’яви.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube