Не довозять до полігона: в Житомирі вздовж дороги утворилися стихійні сміттєзвалища

В Житомирі вздовж дороги, яка веде на міський полігон побутових відходів, утворилися стихійні сміттєзвалища. Місцеві жителі розповіли, що сміття викидають самі ж люди, в поліції сказали, що встановити порушників не вдалось.

Кореспондент Суспільного Житомир Дмитро Поліщук побував на під’їзній дорозі до міського полігону твердих побутових відходів. З його слів, на узбіччі дороги лежать мішки із побутовим сміттям, розбиті меблі, автомобільні шини та рештки тварин. Купи сміття починаються за сотню метрів від приватних будинків, які розташовані на вулиці Дружби та Андріївському проїзді, а стихійних звалищ на дорозі довжиною у 300 метрів майже десяток.

Місцева жителька Марія розповіла Суспільному, що стихійні звалища влаштували самі ж житомиряни, які не довозять своє сміття на полігон, а викидають поруч.

"Це ж самі люди і викидають, може їм лінь доїхати пару сотень метрів до полігона, але ж там треба платити — заплатив і вивіз на полігон. А вони безплатно тут кидають це сміття, та і все", — сказала Марія.

Дмитро живе поруч із міським сміттєзвалищем, щодня чоловік гуляє тут із собакою. Чоловік розповів, що біля дороги лежить лише частина сміття, у кількох десятках метрів від дороги у чагарниках відходів набагато більше.

"Це ж люди і викидають, їм, мабуть, все одно на нас, місцевих, — сказав Дмитро. — Тут же можна доїхати до полігона пару метрів, а люди не довозять. Для будь-якої людини очевидно, що неприємно тут просто знаходитись".

Ігор Коберник, виконуючий обов'язки головного інженера "КАТП 0628", яке є оператором житомирського полігону твердих побутових відходів, розповів: дорога та прилегла до неї територія не належать їхньому підприємству. Попри те двічі на рік комунальники власними силами проводять прибирання. Востаннє тут прибирали близько місяця тому. Але люди везуть сюди сміття майже щодня. Ігор Коберник сказав: аби притягнути до відповідальності осіб, які викидають сміття на дорозі, потрібно зловити їх "на гарячому". А це вкрай складно, адже викидають сміття вночі та на певній відстані від прохідної полігону, отож охоронці не встигають дістатись до порушників.

"Там не лише побутове сміття викидають, там викидають і будівельні відходи, і тваринні рештки. Ми це прибираємо і намагаємося не доводити до критичного рівня. Люди під'їжджають у темну пору доби на невеликих вантажівках типу ГАЗелі чи навіть з причепами і просто викидають там своє сміття. Наші охоронники з полігону це все бачать, але нічого не можуть зробити, бо велика відстань", — розповів Ігор Коберник.

Речниця районного управління поліції Марина Вітвіцька розповіла Суспільному, що минулого року від "КАТП 0628" дійсно реєстрували заяви щодо викидання сміття людьми на цій дорозі, але встановити порушників не вдалось. Аби притягти до відповідальності за несанкціоноване викидання сміття, потрібно зафільмувати порушення або ж зловити людину "на гарячому". Штраф за викидання сміття у непередбаченому для цього місці — 1360 гривень.

"Людину, яка вчинила несанкціонований вивіз сміття, можна притягнути до відповідальності лише при безпосередній фіксації протиправного діяння. Тому ми звертаємось до всіх громадян: якщо ви бачите, що відбувається несанкціонований вивіз сміття — фільмуйте і одразу дзвоніть на лінію 102", — сказала Марина Вітвіцька.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube