У Житомирі запланували відкриття виставки великодніх писанок

У Житомирі відкриють експозицію великодніх писанок. Суспільне Житомир/Ірина Остапчук

У музеї старожитностей Житомирського держуніверситету імені Івана Франка на Великодні свята запланували відкриття виставки українських писанок, на якій представлять декілька сотень експонатів.

Про це Суспільному розповіла ініціаторка створення експозиції, засновниця музею Марія Масловська.

За її словами, експонатами виставки будуть писанки, зібрані студентами під час дослідницьких краєзнавчих експедицій в різні громади області та поза її межами за останні 30 років, а також її власні авторські роботи.

"На виставці великодніх атрибутів ми презентуємо всім зацікавленим історію творення української писанки, в тому числі і на Житомирщині, різновиди української писанки, її символи, відтворені в орнаментах, різні техніки виконання, а також розповімо про значення писанкарства для українців та його вплив на духовний розвиток . Покажемо, якою була поліська писанка здавна та як вона змінювалася. Для нас також буде важливо донести інформацію про важливість та навіть магічне значення цього великоднього атрибуту в житті кожного українця. Цю колекцію ми збирали упродовж більш як 30 років, від дня проголошення незалежності України, їздили у всі куточки області, бували за її межами, вивчали стилі розпису та значення символізму кожного елементу розпису", — сказала народознавиця.

На виставці будуть представлені великодні українські писанки як традиційні, розписані за допомогою воску та різних барв, виконані у техніці травлення, так і декоративні, вишиті бісером, плетені, в’язані, мотані та інші.

Відкриття виставки у музеї запланували на 7 травня.

Працюватиме експозиція писанок до Зелених свят.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube