200 портретів та автобіографій воїнів-азовців — у Житомирі презентували фотовиставку "Полк "Азов" – Янголи Маріуполя"

Житомир став 14-м містом, де презентували фотовиставку "Полк "Азов" – Янголи Маріуполя". 2 травня понад 200 портретів та автобіографій військовослужбовців полку "Азов" виставили в одній із зал Житомирського обласного краєзнавчого музею.

Про це Суспільному розповіла ініціаторка та організаторка виставки — мати загиблого воїна Владислава "Вектора" Литвиненка Віра Литвиненко. У 2015 році Владислав добровільно доєднався до полку "Азов" — служив у групі розвідки спецпризначення, планував звільнитися та розпочати цивільне життя, однак загинув 23 березня 2022 року під час оборони Маріуполя.

"Він загинув у приміщенні тієї школи, куди я його ще в дитинстві водила на карате-до. Тобто останній його бій був там, де формувався його характер. Вони лишися вдвох з побратимом — всі інші хлопці вже загинули, —повернулися у командний пункт, щоб підготувати наступну групу і відійти на перегрупування в "Азовсталь". Але у командний пункт прилетіло. Його побратим отримав поранення. Наш син загинув", — говорить Віра.

Понад 200 фотографій і автобіографій загиблих полку "Азов" Віра Литвиненко разом із рідними загиблих військовослужбовців сформувала у єдину фотовиставку з назвою "Полк "Азов" – Янголи Маріуполя".

"Від того моменту життя перевернулося. Щоб трансформувати свій біль у щось корисне, ми вшановуємо пам'ять наших героїв у різних містах. Не лише пам'ять мого сина, а й всіх його побратимів. Бо у них в "Азові" це було побратимство, побратерство", — каже Віра.

На відкриття фотовиставки із Ружинської громади приїхали батьки загиблого Ярослава Мороза — військовослужбовця на позивний "Дракон". Чоловік став на захист України у 2014 році. Після закінчення контракту Ярослав планував одружитися. 28 березня 2022 року 33-річний Ярослав загинув.

"Там он написано: "боєць у якого на початок війни закінчився контракт і який міг їхати додому, але "Дракон" залишився з побратимами", — розповідає матір Ярослава Тамара Мороз. — Сказав: мені не страшно померти за Україну. Я готовий віддати життя за Україну".

Житомир став 14-м містом, де презентували фотовиставку "Полк "Азов" – Янголи Маріуполя".

"Як ми бачимо, не вміщає така велика виставкова зала, всіх робіт, аби вони були читабельними, щоб вони були більш доступними для відвідувачів. Тому змушені були порушити музейні канони. За рахунок цього зала стала такою, що занурює відвідувачів в атмосферу і дає можливість переосмислити те, що відбувається зараз", — сказав директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.

Фотовиставку "Полк "Азов" – Янголи Маріуполя" можна відвідати в Житомирському обласному краєзнавчому музеї з 2 травня по 2 червня.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube