Релокувалися із Херсона на Житомирщину і відкрили простір для адаптації жінок в умовах війни

Представники релокованої із Херсона на Житомирщину громадської організації "Глобальний погляд" у Радомишльській громаді створили ХАБ "Незламна_Я", в якому місцевим жителькам допомагатимуть адаптуватися до життя в умовах війни.

Керівниця проєкту Людмила Кузьменко розповіла Суспільному, що громадська організація "Глобальний погляд" 10 років діяла у Херсоні. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну вирішили релокуватися у більш безпечний регіон. Обрали Радомишльську громаду.

"Я народилася у цьому місті. Раніше не могла подумати, що волею долі сюди знову повернуся, і ось уже два роки поспіль тут житиму. Дуже важко було переїжджати. Але я приїхала на свою малу батьківщину. І не допомагати своїй рідній громаді не змогла. Бо це не про мене. І не про нас, жінок. Ми жінки, і ми незламні", — сказала Людмила Кузьменко.

За словами волонтерки, представники громадської організації, які приїхали разом із нею на Житомирщину, вирішили підтримати місцевих жінок. Подали грант на відкриття хабу "Незламна_Я" і виграли. Проєкт, який підтримали міжнародні партнери, зорієнтований передусім на переселенок із прифронтових територій, родин військовослужбовців, жінок із інвалідністю та волонтерок.

"Ми написали грант, і з-поміж інших проєктів міжнародні донори визнали його найкращим. Тож, ми наразі й упроваджуємо його у життя", — розповіла волонтерка.

На Житомирщині Людмила Кузьменко зустріла прихильників своєї ідеї, які долучилися до реалізації проєкту. З-поміж людей, які її підтримали у Радомишльській громаді, був і її колишній студент Микола Григорович.

"Життя так склалося, що пані Людмила мене приймала у 2000 році, коли я почав навчатися в Херсонському інституті, де вона працювала. І ось майже через 25 років ми знову зустрілися у Радомишлі. Вона у нашій громаді сьогодні як організатор, як викладач і як поважний громадський діяч", — сказав чоловік.

Простір "Незламна_Я" у Радомишльський громаді діятиме на базі місцевої мистецької школи. За словами менеджерки проєкту Людмили Абсави, також переселенки із Херсона, у хабі будуть створені всі умови для того, щоб представники вразливих категорій населення могли знайти підтримку та сили для натхнення.

"Хоча наш творчий простір для жінок вразливих категорій, але ми так не будемо їх називати. Зараз війна, і людям, передовсім, жінкам дуже потрібно десь відтворювати свій ресурс Ми сподіваємося. що вони тут отримають позитивні емоції. Щоб просто бути самими собою. І найголовніше, на що ми сподіваємося, що це буде такий творчий громадський простір, де всі задумані ідеї можуть для них стати реальністю", — розповіла Людмила Абсава.

Вікторія Цвєткова — переселенка із Харкова. Вона — серед тих, хто відвідує творчий простір "Незламна_Я"

"Наш простір дасть змогу адаптуватися тим, хто сюди приїхав. Щось дізнатися нове, поспілкуватися, познайомитися з різними людьми. І більш адаптуватися до тих умов, у яких ми опинилися", — сказала Вікторія Цвєткова.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube