З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну благодійний фонд "Місія в Україну" надав підтримку 407 вагітним жінкам, які опинилися у складних обставинах. Про це Суспільному розповіла завідувачка профільного відділу фонду Наталія Красовська.
За її словами, повномасштабне вторгнення Росії зруйнувало впевненість у сімей в майбутньому.
"Часто жінка стоїть перед вибором: народжувати дитину або не народжувати. З початком війни ця проблема постала дуже гостро. Жінка не бачить майбутнього. Вона не знає, що буде відбуватися з нею, з її дитиною. Чоловіків забирають на війну. І це ускладнює ситуацію. Ми надаємо їм послуги стільки часу, скільки вони того потребують. Результатом нашої роботи стало 407 дітей, які народилися у 2022 році, попри складні сімейні обставини і війну. І сьогодні вони радують своїх матусь", – каже Наталія Красовська.
Житомирянка Наталія Дихтяр – одна з тих матерів, яка за підтримки "Місії в Україну" прийняла рішення народжувати попри війну. Жінка звернулася до фонду навесні 2022 року, бо мала сумніви щодо збереження вагітності.
"Якби не війна, я б не вагалася народжувати чи не народжувати. Коли я завагітніла, я губилась і не знала, що робити. Якби ж не війна, а так – тяжко було. Дуже переживала, всюди зверталася. І тут мені дуже допомогли: морально, гуманітарною допомогою, ліками і тим, що на світ з'явилася моя Даринка", – говорить жінка.
Сьогодні Наталія виховує чотирьох дітей – каже, що все це завдяки вчасній підтримці фахівців.
Загалом, фонд опікується понад двома тисячам сімей в регіоні. Серед них – молодь з інтернатів, вагітні жінки, молоді мами та сім'ї, які виховують дітей з інвалідністю.
"У 2022 році ми не припиняли надавати послуги нашим дітям. Вже у березні місяці ми знали, де наші діти і які в них є потреби. В основному, це була психологічна і гуманітарна допомога. А вже потім приєднувалися й інші наші програми допомоги медико-соціальної реабілітації", – розповіла головна лікарка благодійного фонду "Місія в Україну" Олександра Башек.
Читайте також
- У Житомирі щороку понад 300 дітей з інвалідністю проходять реабілітацію в БФ "Місія в Україну".
- Комплексна реабілітація: в Житомирі відновили заняття в очному режимі для дітей з інвалідністю.
- Безкоштовна реабілітація для дітей з інвалідністю – у Житомирі поновлює роботу центр іпотерапії.
- Попаснянський центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю "Лелека" евакуювався до Житомира.
- Рання реабілітація дітей з інвалідністю на Житомирщині.
- 10 кілограмів печива для поранених військових виготовили в Житомирі діти з інвалідністю
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: