До житомирян під час акції з вшанування пам’яті загиблих долучилися працівники міськради

Оновлено

15 квітня біля Житомирської міської ради знову зібралися жителі міста, щоб під час загальнонаціональної хвилини мовчання о 9:00 ранку вшанувати пам’ять загиблих у війні. До учасників акції долучилися представники міськради.

Про це з місця події повідомила кореспондентка Суспільного Тетяна Іскоростенська.

За її словами, люди стояли із плакатами та фотографіями своїх рідних, які загинули, захищаючи Україну від російської агресії. Люди хочуть привернути увагу до потреби не нехтувати загальнонаціональною хвилиною мовчання о 9:00. До акції зранку долучилися працівники Житомирської міської ради.

Олександр Швецов — ветеран російсько-української війни. Чоловік розповів Суспільному, що вже тиждень матері загиблих чекають, аби представники місцевої та обласної влади вийшли на загальнонаціональну хвилину мовчання.

"Коли не виходять чиновники до матерів загиблих, до чоловіків загиблих, до рідних загиблих, а виходять до пам’ятника Корольова і покладають квіти. Можливо, це і правильно, вшановувати пам’ять Корольова, але це не сильно правильно по відношенню до живих людей. Тому ми і тут, аби вони повиходили саме до них, а не до Корольова. Це для звичайної людини має бути буденністю. І це нормальні речі", — сказав учасник акції Олександр Швецов.

Учасник АТО, батько загиблого воїна і організатор акції Валентин Голуб розповів кореспондентам Суспільного, що це акція не тільки вшанування пам’яті загиблих, а й підтримка захисників, які сьогодні боронять нашу країну.

"Живемо у прострації, як то нас це не стосується, а там нашим хлопцям дуже важко. Це акція підтримки і загиблим і живим. У нас сьогодні не має поваги не до загиблих, не до військових. Ось у цьому наша акція. Це акція підтримки хлопцям, які там. Це не наше горе особисте, це спільне горе, кожного. Ми не говоримо, що потрібно плакати за нашими дітьми, за нашими знайомими, нашим рідним — не треба. Віддайте данину. Це не фінансова, не матеріальна, просто зупинилися. Йдете швидко, стали на хвилину. І все", — сказав Валентин Голуб.

Мати загиблого захисника Любов Петруха говорить, що хоче, аби кожного ранку хвилиною мовчання всі свідомі житомиряни вшановували пам’ять загиблих за Україну.

"Чого не вистачає сьогодні? Хвилини мовчання за дітей. Щоб було так, як у всіх містах. Щоб люди знали, кому вони завдячують сьогодні. Хочемо, аби зробили нашим хлопчикам Алею Слави. Більш, мені нічого не потрібно, у мене було одне дитя, яким я жила", — сказала учасниця Любов Петруха.

Заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук, який разом зі своїми колегами вийшов вшанувати пам’ять загиблих героїв, каже, що кожен має право по-своєму вшановувати пам’ять загиблих захисників і воїнів, які сьогодні боронять країну.

"Немає ніякої загальної думки. Є особиста думка кожного. І він повинен прийняти для себе рішення: виходити на вулицю, чи не виходити. Якщо ми говоримо за місто, то місто далі живе. Я думаю, важливо доєднуватись до всіх ініціатив. Вони повинні бути всім зрозумілі. Якщо ми говоримо про акції, то це одне, якщо про допомогу військовим, то це друге. Це теж важливо. Сьогодні важливо все те, що робиться для нашої перемоги", — сказав заступник Житомирського міського голови.

"Вшановування хвилиною мовчання, це обов’язок кожного громадянина, українця, — сказав начальник міського управління у справах ветеранів Андрій Забігайло, який також долучився до акції. — Не зважаючи на те, чи то влада, чи то не влада. Громадянин України повинен о 9-й годині, будучи на вулиці, зупинитися і вшанувати хвилиною мовчання. Чи то будучи на робочому місті, повинен встати, на свої ноги і вшанувати загиблих".

На акції була і директорка міського центру соціальних служб Ольга Юрченко.

"Підтримка сімей полеглих захисників, це не тільки підтримка самих сімей, це підтримка нашої України і кожного з нас. І вшанування пам’яті має бути ще з 2014 року, із травня коли, Житомир попрощався із першими полеглими. І це потрібно не тільки для влади, а це потрібно для кожного свідомого житомирянина", — сказала Ольга Юрченко.

Як раніше писало Суспільне, 12 квітня житомирський волонтер і учасник АТО Олександр Швецов на Майдані Корольова оголосив цілодобову акцію із закликом до депутатів та чиновників, аби вони під час щоденної хвилини мовчання вийшли і разом з родинами військовослужбовців вшановували пам'ять загиблих у російсько-українській війні.

Вперше на акцію о 9-й ранку на вшанування загиблих у війні житомиряни вийшли 8 квітня. На зелене для пішоходів світло світлофору учасники акції зупинилися на пішохідному переході на вулиці Велика Бердичівська біля приміщення міської ради.

10 квітня виконавчий комітет Житомирської міської ради прийняв рішення що у Житомирі щоранку о 9:00 будуть зупиняти громадський транспорт на одну хвилину щоб вшанувати пам'ять загиблих у цій війні.

О 9 ранку 11 квітня в Житомирі на вулиці Великій Бердичівській біля міської ради близько 50 житомирян провели акцію "Вони віддали своє життя. Подаруй хвилину". Учасники акції закликали зупинитись на одну хвилину в пам'ять про загиблих військових внаслідок російського вторгнення.

11 квітня рідні полеглих воїнів прийшли під стіни Житомирської міськради, де долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання на знак вшанування пам'яті загиблих у російсько-українській війні. Після виступу в сесійній залі міськради ветерана російсько-української війни Олександра Швецова Житомирський міський голова Сергій Сухомлин вийшов поспілкуватися із рідними загиблих воїнів.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube