"Я тут буду жити доти, доки ви не вшануєте загиблих пліч о пліч з нами" — волонтер із Житомира

Олександр Швецов на акції "Вони віддали своє життя. Подаруй хвилину", Житомир, 13 квітня 2024 рік. Фото надав для Суспільного Житомир Олександр Швецов

12 квітня житомирський волонтер і учасник АТО Олександр Швецов на Майдані Корольова оголосив цілодобову акцію із закликом до депутатів та чиновників, аби вони під час щоденної хвилини мовчання вийшли і разом з родинами військовослужбовців вшановували пам'ять загиблих у російсько-українській війні.

Про це Олександр Швецов написав на своїй сторінці у мережі Facebook.

У повідомленні йдеться, що на Майдані Корольова звучатиме хвилина пам'яті щогодини — 24 рази на добу.

"Моя перша хвилина вшанування памʼяті Героїв з закликом до депутатів та чиновників: вийти та стати пліч о пліч з родинами Захисників під час щоденної хвилини мовчання. На якій вони нас ігнорують, не підходять, ніби нас для них не існувало весь цей тиждень. Я тут буду жити доти, доки ви не вшануєте загиблих пліч о пліч з нами", — пише Олександр Швецов.

Олександр стоїть на Майдані Корольова з прапором у руках з девʼятої вечора 12 квітня, і щогодини через гучномовець включає Гімн України. У коментарі Суспільному волонтер пояснив, що з девʼятої вечора 12 квітня по девʼяту ранку 13 квітня окрім поліції та матерів загиблих воїнів до нього ніхто не підходив.

"Мені ця ситуація трохи незрозуміла, адже тиждень я стояв разом з матерями загиблих біля порогів міськради і ОВА. Є свідомі чиновники, але їх одиниці, всі інші не виходять. Особливо мене обурило те, що вчора вони вийшли до памʼятника Корольова. Я нічого не маю проти вшанування памʼяті Сергія Корольова, але важливіше шанувати живих людей, які втратили когось близького. Ця ситуація зачепила мене, і я вирішив стояти тут і кожну годину вшановувати памʼять загиблих, доки до нас не приєднаються депутати та чиновники облдержадміністрації та міськради", — сказав Олександр Швецов.
Фото надав для Суспільного Житомир Олександр Швецов

Зі слів учасника АТО, він не є організатором акції вшанування памʼяті загиблих у війні, а лише приєднався до всіх.

"Кожен день я спостерігав картину, що ніхто з чиновників не виходить. Я навіть заходив на сесію міськради і запрошував їх. Потім мене просто накрило, і я пішов у кабінети запитувати, чому вони не виходять. Таке враження було, що вони не хочуть цього робити через якусь принциповість. Навіть не знаю, може, вони думають, що я їх заставляю. Вони говорять, що на робочих місцях двері відкривають, а до пам'ятника Корольова виходять з квітами та оркестром. Я навіть зустрів на Михайлівській Віталія Бунечка за день до того, як вони вшановували Корольова. Я йому казав, що хай можливо, хоч ваш корпус вийде один день і буде якась підтримка матерям загиблих, а він відповів, що це не реально. А наступного дня ми бачимо, що всі вийшли до пам'ятника Сергія Корольова. І справа навіть не в тому, вони знали, що матері тут стоятимуть, то хоча би раз вийшли підтримати і вшанували", — говорить Олександр.

Раніше Суспільне писало, що 8 квітня вранці у Житомирі біля будинку міської ради жителі міста влаштували акцію на вшанування загиблих у війні. Люди зібралися, щоб привернути увагу до потреби не нехтувати загальнонаціональною хвилиною мовчання о 9:00.

10 квітня виконавчий комітет Житомирської міської ради прийняв рішення що у Житомирі щоранку о 9:00 будуть зупиняти громадський транспорт на одну хвилину щоб вшанувати пам'ять загиблих у цій війні.

О 9 ранку 11 квітня в Житомирі на вулиці Великій Бердичівській біля міської ради близько 50 житомирян провели акцію "Вони віддали своє життя. Подаруй хвилину". Учасники акції закликали зупинитись на одну хвилину в пам'ять про загиблих військових внаслідок російського вторгнення.

11 квітня рідні полеглих воїнів прийшли під стіни Житомирської міськради, де долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання на знак вшанування пам'яті загиблих у російсько-українській війні. Після виступу в сесійній залі міськради ветерана російсько-української війни Олександра Швецова Житомирський міський голова Сергій Сухомлин вийшов поспілкуватися із рідними загиблих воїнів.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube