У Житомирі чоловік після смерті став донором для трьох людей

У Житомирі чоловік став посмертним донором печінки та нирок для трьох людей. Фото: Леонід Харшан/Суспільне Житомир

В Житомирі родина дала згоду на посмертне донорство чоловіка, у якого лікарі обласної клінічної лікарні імені О.Ф. Гербачевського констатували смерть головного мозку. Чоловік став посмертним донором печінки та нирок для трьох людей.

Про це в коментарі Суспільному розповіла трансплант-координаторка в Житомирській області Марина Стадник.

Донором став чоловік середніх років, у якого спочатку діагностували ускладнення після інсульту.

"Це не був нещасний випадок, у чоловіка було ускладнення у вигляді набряку головного мозку після інсульту. Зранку 18 грудня у чоловіка діагностували смерть головного мозку. Ми вийшли на розмову з родичами, вони взяли паузу, щоб подумати упродовж дня, потім приїхали і підписали необхідні документи", — розповіла Марина Стадник.

Лікарі подали заявку до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, де автоматично підбирають реципієнтів для органів від донора.

"Розподіл органів робимо не ми, ми не можемо впливати на цей процес, — говорить трансплант-координаторка. — В Єдину державну інформаційну систему трансплантації вносяться дані про потенційного донора, і далі вже проходить співставлення з реципієнтами з листів очікування по країні залежно від статусу екстреності, терміну перебування в листі очікування, пріоритетності. 19 грудня вночі приїхали бригади вилучення, які провели експлантацію органів. Органи система розподілила реципієнтам із листів-очікування київських клінік: печінка поїхала в інститут Шалімова, нирки — в центр нефрології і діалізу. З яких саме міст реципієнти, я не знаю, для нас ця інформація поки що закрита. Про результати операцій нам теж поки що не відомо. У будь-якому разі завдяки цьому рішенню родини донора шанс на життя отримали троє людей".

За рік, зі слів Марини Стадник, на Житомирщині зафіксували три випадки, коли родичі давали згоду на посмертне донорство члена родини. У всіх трьох випадках були мультиорганні вилучення органів.

Раніше в інтерв'ю Суспільному Марина Стадник розповіла, що в Житомирі на базі обласної клінічної лікарні імені О.Ф. Гербачевського у 2023 році вперше зробили операції із трансплантації серця і печінки.

У березні в Житомирській обласній лікарні вперше провели одночасну трансплантацію трьох органів – донором для трьох пацієнтів став 31-річний чоловік.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube