Житель Житомирщини став посмертним донором серця та нирок

Фото надав Володимир Тертиченко

Житель Коростеня став посмертним донором серця та нирок. Дев'ятого лютого чоловік потрапив до міської лікарні без свідомості. За словами директора Коростенської міської лікарні Сергія Ковердуна, чоловіку було трохи більше сорока років.

"Привезли чоловіка в непритомному стані, поклали в реанімацію. За пів доби ми знайшли родичів і майже через добу встановили, що в нього кома третього ступеня", – розповів Сергій Ковердун.

Коростень, 16 лютого 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільне Житомир

"Кома три – це найважча кома, яка може бути в людини. Провели три консиліуми лікарів і встановили після відповідних тестів смерть мозку пацієнта", – повідомив лікар Коростенської міської лікарні Віталій Дідківський.

Віталій Дідківський. Коростень, 16 лютого 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільне Житомир

"Ми зареєстрували донора в системі з пересадки органів, – розповідає завідувач хірургічного відділення Коростенської міської лікарні Володимир Тертиченко. – Програма підібрала реципієнтів і лікарні, з якими в нас підписаний договір – це інститут Шалімова і лікарня Охматдит. По системі побачили, що в них є реципієнти, які повністю підходять для цих органів. Приїхали чотири бригади з інституту Шалімова. Хірурги приїхали о 10 годині вечора. Сама операція почалася о першій годині ночі і тривала до шостої ранку".

Володимир Тертиченко. Коростень, 16 лютого 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільне Житомир

Коростень, 16 лютого 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільне Житомир

Одночасно із забором донорських органів в Коростені, у Києві лікарі вже готували пацієнтку до пересадки серця.

"Дві години – то ідеальний варіант, коли треба пересадити серце, – розповідає Сергій Ковердун. – Забрали орган, подивилися, що він якісний, його можна пересаджувати. В той час поки ми його виймали, там вже готували реципієнта, оперували, поки ми везли орган з мигалками в Київ. Звідси близько 100 кілометрів, траса була порожньою, водій – професіонал".

Сергій Ковердун. Коростень, 16 лютого 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільне Житомир

Аби провести забір органів у загиблого, лікарі просили дозволу у рідних.

"Родичі дали погодження на забір серця, нирок та печінки. На другий день, коли операція вже успішно відбулася, до нас прийшли родичі загиблого, бо у них були сумніви, чи правильно вони зробили. І коли вони дізналися, що серце вже б'ється в іншої жінки і що, завдячуючи їхньому брату, з'явилася можливість жити трьом іншим людям, то розплакалися всі: як родичі, так і лікарі, які проводили операцію", – каже Сергій Ковердун.

Фото надав Володимир Тертиченко

За словами Сергія Ковердуна, донорські нирки пересадили двом дітям. В Коростенській лікарні забір органів для трансплантації лікарі зробили вперше.

"Ми до цього йшли довго, майже пів року. Я бачу велику перспективу в цьому. На мій погляд, це два кроки вперед в розвитку лікарні. І ми готували лікарів, щоб в перспективі проводити трансплантацію органів", – повідомив Сергій Ковердун.

Фото надав Володимир Тертиченко

Ще по темі

  • У Житомирі готуються до перших операцій з пересадки нирки і серця.
  • За рік в Житомирі провели чотири операції з родинної трансплантації нирки – як почувають себе пацієнти.
  • У Житомирі готують до виписки пацієнтів, які брали участь у першій операції з пересадки нирки.
  • Перша на Житомирщині трансплантація: пацієнт розповів, як проходить процес реабілітації.
  • У Житомирі в обласній лікарні зробили третю за дев'ять місяців операцію з пересадки нирки.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube