У Житомирі вперше провели одночасну трансплантацію трьох органів – донором став 31-річний чоловік

У Житомирі вперше зробили одночасну пересадку трьох органів. Житомирська обласна лікарня, Житомир, 20 березня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

В ніч з 19 на 20 березня у Житомирській обласній лікарні вперше провели одночасну трансплантацію трьох органів – донором для трьох пацієнтів став 31-річний чоловік. Про це Суспільному розповів генеральний директор обласної лікарні Богдан Леськів.

За його словами, це вперше серце, печінку та нирку від одного донора пересадили трьом пацієнтам обласної лікарні. Всі три операції були безкоштовними для пацієнтів. Для проведення трансплантацій знадобилася також донорська кров, якою медзаклад забезпечив обласний Центр крові.

"Це була командна робота. Були задіяні дуже багато людей, дуже багато підрозділів. Окремо хотів би подякувати колективу Центру крові – їхньому керівнику, бо без їхньої підтримки ми не мали б можливості провести такі оперативні втручання. Для проведення цих операцій потрібна велика кількість компонентів крові", – каже Богдан Леськів.

Богдан Леськів. Житомир, 20 березня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Донором став 31-річний чоловік, який загинув. Завдяки згоді його рідним від нього трьом пацієнтам пересадили серце, печінку та нирку. Усі три операції проводили одночасно.

Житомир, 20 березня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Фото процесу трансплантації в операційній Житомирської обласної лікарні. Житомир, 20 березня 2023 року. Фото надане пресслужбою Житомирської обласної лікарні

Серце у Житомирській обласній лікарні пересаджували вперше. Для цього з Києва разом з бригадою приїхав очільник Інституту серця міністерства охорони здоров'я України кардіохірург Борис Тодуров. У себе на фейсбуці він розмістив відео з операційної, на якому дякує усім, хто долучився до процесу і каже, що вони разом із командою повертаються додому щасливі, що все вдалося. З його слів, серце донора пересадили молодій дівчині з рідкісною четвертою групою крові.

"Перша трансплантація серця у Житомирі – в обласній лікарні. Велика подяка родині донора, яка дала дозвіл на експлантацію", – сказав кардіохірург.

Борис Тодуров в операційній Житомирської обласної лікарні. Житомир, 20 березня 2023 року. Фото: скрин з відео на Facebook Бориса Тодурова

Пересадку печінки проводили лікарі під керівництвом трансплантолога Дмитра Харькова та хірурга Віталія Хоменка. Операцію з пересадки нирки робили лікарі на чолі із завідувачем відділення кардіохірургії, трансплантації органів і тканин Анатолієм Матвійчуком, команда якого підготувала реципієнтів до пересадки.

"Не знаю, наскільки це є історична подія, адже ми робимо свою роботу, яку ми маємо робити. Один трансплант-координатор у лікарні Стадник Марина, яка цих реципієнтів готувала. Проведено було співставлення пари донор-реціпієнт", – розповів Анатолій Матвійчук.

Анатолій Матвійчук. Житомир, 20 березня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

За словами лікарів, ще одну нирку донора передали до одного з медичних центрів Києва.

Що відомо

  • Зранку 20 березня генеральний директор Житомирської обласної лікарні Богдан Леськів повідомив Суспільному, що в ніч з 19 на 20 березня у лікарні вперше провели одночасну пересадку трьох органів. Однією з цих трансплантацій була пересадка серця, яку в Житомирі теж зробили вперше.

Ще по темі

  • У 2021 році лікарі обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського розповіли, що у першому півріччі планують провести перші на Житомирщині операції з пересадки нирки і серця.
  • За рік в Житомирі провели чотири операції з родинної трансплантації нирки – як почувають себе пацієнти. Лікарі розповідали, як готують до виписки пацієнтів, які брали участь у першій операції з пересадки нирки.
  • Перша на Житомирщині трансплантація: пацієнт розповів, як проходить процес реабілітації.
  • У Житомирі в обласній лікарні зробили третю за дев'ять місяців операцію з пересадки нирки.
  • Житель Коростеня став посмертним донором серця та нирок. Дев'ятого лютого чоловік потрапив до міської лікарні без свідомості.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube