Про новий опалювальний сезон і готовність до блекаутів — Бердичівський міський голова Сергій Орлюк

. Бердичів, жовтень 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Про новий опалювальний сезон і готовність до блекаутів, генератори і укриття, вибори під час війни та інвестиції, кадровий голод і ремонт доріг із Бердичівським міським головою Сергієм Орлюком говорила кореспондентка Суспільного Тетяна Дукач.

Всі ми сьогодні активно готуємося до початку нового опалювального сезону. Готуються як містяни, так і комунальні служби. Як підготувалися до нового опалювального сезону комунальні служби Бердичева?

Що стосується теплокомуненерго, яке відповідає за тепло в місті, то воно готове практично на 100%. З 14 котелень готові всі. Що стосується централізованого опалення, то замінили понад 40 котлів в цих котельнях. Це дає економію не менше 30%. Це одне з наших досягнень. Іде робота з ОСББ, щоб вони були готові. Все в процесі. Генераторами ми забезпечені. Так, ми готові до зими.

Стосовно генераторів. Яку їх кількість закупила громада у 2022 році? У випадку блекаутів, чи вистачить генераторів для того, щоб місто функціонувало?

Жоден генератор не забезпечить, щоб котельня працювала постійно. Генератор потрібен, аби не довести котельню до аварійного стану. Головне, щоб була плавна зупинка і не сталося аварії. Це і є задачею генераторів, які стоять.

Ми зараз ведемо перемовини з містом Константа в Німеччині, яке допомагає нам із новими технологіями, які стануть альтернативним видом опалення. У нас є новий директор. Він дуже перспективний і грамотний, шукає різні варіанти. І я знаю, коли впевнений він, то впевнений я і люди. Що стосуватиметься проблем у котельнях з електропостачанням через можливі прильоти, то частина котелень зможуть замінювати одна одну.

Ми дуже велику увагу приділили "пунктам незламності". Ми бачили, що було торік. Люди, дійсно, використовували їх. Бо коли гуртом, то набагато легше виживати в складних ситуаціях.

Бердичів, жовтень 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Поговоримо про політику. Якщо оголосять вибори, ви підете?

Давайте спочатку закінчиться війна. Жоден мер не планує бути мером на період війни чи пандемії коронавірусу. Коли я прийшов, то був коронавірус. І я, як лікар, розумів, що епідемія проходить: ще рік, півтора і вона піде на спад та закінчиться. Якою буде ситуація з війною, ми не знаємо. Війна — це зовсім інший контекст проблем. Це, дійсно, трагедія для держави, для міста. Це економічна проблема. Мер повинен бути насамперед господарником, а потім займатися політикою.

Чи спостерігаєте ви, що у вашій громаді вже хтось готується до виборів?

Можливо. Хтось бачить перспективи в цьому. Немає такого солдата, котрий не хотів би бути генералом. Це нормально. Без прізвищ, ви ж самі розумієте.

А чи формуються штаби?

Штаби — ні. Я про це не чув. Амбіції у людей є. Вони мають на це право. Не надто легкий період, в який людина може брати на себе відповідальність. Треба 10 разів подумати.

Бердичів, жовтень 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Яка ситуація у громаді з укриттями?

Їх завжди мало. Ми шукаємо шляхи вирішення проблеми. Там, де можливо, ми проводимо ремонтні роботи. Якщо на початку ми все проводили господарським методом, щоб швидше їх запустити і люди могли їх використовувати, то зараз робимо капітальні ремонти, щоб там було все готове, і шукаємо нові сховища. На жаль, є укриття, які чомусь списані, десь пропали або архіви загублені. Ми шукаємо і працюємо, щоб сховища відновити.

Сергій Орлюк розповів також про кадровий голод, інвестиції, ремонт доріг та фінансування на реалізацію проєктів. Дивіться повну версію інтерв'ю на YouTube-каналі Суспільного Житомир.

Більше інтерв'ю на YouTube-каналі Суспільного Житомир:

"У нас не змінилися пріоритети" — Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

"Прораховуємо варіанти на випадок можливого блекауту" — Звягельський міський голова Микола Боровець

Про облік, мобілізованих та ухилянтів — керівник Житомирського обласного ТЦК Олексій Бєланов.

Про підготовку міста до зими та вибори під час війни — Малинський міський голова Олександр Ситайло.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube