Максим Денщік: що відомо про загиблого посадовця

Ексклюзивно
Максим Денщік, директор департаменту правового забезпечення Запорізької міськради. Facebook/ Максим Денщік

У Запоріжжі 11 червня невідомий застрелив директора департаменту правового забезпечення Запорізької міської ради Максима Денщіка.

У травні цього року Максима Денщіка відсторонили від посади у зв'язку з проведенням службового розслідування. Також у травні він у своїх соцмережах оприлюднив заяву про тиск з боку голови ЗОВА і повідомив про створення позовної заяви щодо стягнення заборгованості та зобовʼязання повернути земельну ділянку (йдеться про сквер імені Дениса Тарасова — ред.) чинного орендаря.

Заява Максима Денщіка щодо тиску з боку голови Запорізької ОВА Івана Федорова

2 травня Максим Денщік на своїй Facebook-сторінці оприлюднив заяву щодо тиску з боку голови Запорізької ОВА Івана Федорова:

"Хочу офіційно заявити про тиск на мене зі сторони голови ЗОВА Федорова Івана! Останній, "по-хорошому", пропонував мені декілька разів звільнитися із обійманої посади за власним бажанням. Я відмовився, бо вважаю, що чесно та сумлінно виконую свої обовʼязки!" — йдеться у повідомленні.

Скриншот з Facebook-сторінки Максима Денщіка, від 27 травня 2024 року. Facebook/ Максим Денщік

У відповідь на офіційний інформаційний запит Суспільного до ЗОДА щодо коментаря на заяву Максима Денщіка, заступник голови ЗОДА Михайло Семікін відповів наступне:

"Запорізька обласна державна адміністрація діє у спосіб чинного законодавства. Питання порушені у Вашому листі виходять за межі повноважень облдержадміністрації".

Відповідь на інформаційний запит Суспільного щодо тиску очільника ЗОВА на посадовця Запорізької міської ради, 27 травня 2024 року.

Позовна заява щодо стягнення заборгованості та зобовʼязання повернути земельну ділянку (сквер ім. Дениса Тарасова)

7 травня на своїй Facebook-сторінці Максим Денщік повідомив, що відправив позовну заяву про стягнення заборгованості та зобовʼязання повернути земельну ділянку (сквер ім. Дениса Тарасова) під супровідним листом на імʼя секретаря Запорізької міської ради Регіни Харченко.

8 травня в коментарі Суспільному Максим Денщік зазначив, що суму, про яку йдеться у позовній заяві, надав Департамент фінансово-бюджетної політики:

"І от ми, коли отримали інформацію саме з Департаменту фінансово-бюджетної політики, там чітко було зазначено, що оплат ніяких не було. Ми сформували цей витяг, сформували необхідний пакет документів і під супровідний лист направили до Регіни Харченко, з вимогою як стягнути гроші, так і розірвати договір, бо похідною вимогою до розірвання договору є невиконання зобов'язань".

Суспільне відправляло декілька інформаційних запитів до секретаря Запорізької міськради з проханням прокоментувати інформацію щодо отримання відповідної позовної заяви, проте станом на 11 червня 2024 ми не отримали на них відповіді.

Відсторонення Максима Денщіка з обійманої посади

Про своє відсторонення від виконання обов'язків на посаді директора департаменту правового забезпечення Запорізької міської ради Максим Денщік розповів у коментарі Суспільному:

"Мене на два місяці відсторонили від займаної посади, начебто на підставі якогось анонімного листа, що я щось там перевищив, якісь повноваження... Навіть такий юридичний нігілізм, коли мене відстороняють, мені забороняють з’являтися до адмінбудівлі і визначають моїм місцем роботи Комунарську районну адміністрацію, що зовсім іде в розріз із діючим законодавством".

Інформацію щодо відсторонення нам також підтвердив начальник управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради Євген Коваленко:

"На даний час, згідно з розпорядженням т.в.о. міського голови Регіни Харченко, Денщік Максим Сергійович відсторонений від виконання обов'язків. Тимчасово виконання обов'язків покладено на іншу особу. Стосовно Максима Сергійовича проводиться службове розслідування", — повідомив посадовець.

Що відомо про вбивство Максима Денщіка

11 червня 2024 року близько 8-ї години ранку в Запоріжжі невідомий стріляв у тимчасово відстороненого директора департаменту правового забезпечення Максима Денщіка. Зловмисник здійснив чотири постріли. Під час отримання медичної допомоги потерпілий помер.

Об 11:25 очільник ОВА Іван Федоров повідомив, що провів оперативну нараду із правоохоронцями щодо вбивства Максима Денщіка:

"Розслідування резонансного вбивства — на особливому контролі. Запоріжжя – не місце для кримінальних розборок. Тож спільно із правоохоронцями будемо проводити превентивну роботу з викорінення криміналітету в обласному центрі".

Пізніше правоохоронці закликали відгукнутися громадян, які стали свідками або володіють будь-якою інформацією, що допоможе в розслідуванні та розшуку фігуранта злочину.

Кореспонденти Суспільного також поспілкувалися з очевидцями злочину та з сусідами загиблого — детальніше у матеріалі.

Що відомо про Максима Денщіка

Максим Денщік був одружений, мав доньку та сина. Обіймав посаду керівника Департаменту правового забезпечення, також був президентом у Запорізькому обласному осередку Федерації боксу України.

За словами колишнього секретаря Запорізької міської ради Анатолія Куртєва, за час роботи Максима Денщіка в Департаменті правового забезпечення міськради було задоволено судових позовів на понад 115 мільйонів гривень. За позитивними рішеннями до бюджету громади Запоріжжя було стягнуто майже 58 мільйонів.

У міській раді підкреслили, що:

"Як професійний юрист він багато зробив для налагодження роботи очолюваного ним департаменту, юридичного захисту інтересів міста. Колеги та містяни пам’ятатимуть його як професіонала своєї справи".

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram