Перейти до основного змісту

Життя з ВІЛ: на Вінниччині понад 3 тисячі людей перебувають під медичним наглядом

На Вінниччині понад 3 тисячі людей перебуває під медичним наглядом. УНІАН

1 грудня у світі відзначають День боротьби зі СНІДом, привертаючи увагу до важливості протидії ВІЛ-інфекції. На Вінниччині на обліку перебувають понад 3 тисячі ВІЛ-інфікованих.

Про це повідомив директор Вінницького обласного центру контролю і профілактики хвороб Ігор Матковський.

За даними Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, в Україні під медичним наглядом перебуває близько 150 тисяч людей із ВІЛ-інфекцією.

Як передається ВІЛ

ВІЛ-інфекція поширюється через кров, інші біологічні рідини, статеві контакти, а також під час вагітності, пологів і грудного вигодовування. Людина може не знати про свій статус протягом 10-15 років, поки вірус поступово руйнує організм. Без лікування ВІЛ переходить у стадію СНІДу, що значно знижує імунітет та підвищує ризик смертельних інфекцій і онкологічних захворювань.

Лікування та статистика

Ігор Матковський розповів: сучасне лікування дозволяє ВІЛ-позитивним людям жити повноцінним життям. Антиретровірусна терапія допомагає стримувати розвиток хвороби, запобігати передачі вірусу та народжувати здорових дітей.

На Вінниччині зареєстровано 3382 ВІЛ-інфікованих, із них половина перебуває у стадії СНІДу. Постійне лікування отримують 2360 людей. Завдяки терапії на Вінниччині від ВІЛ-позитивних матерів народилося 1162 дитини, з яких майже 1000 визнані здоровими.

Чому важливо перевіряти ВІЛ-статус

Умови війни збільшують ризики інфікування через контакти з кров’ю, зменшення доступу до контрацептивів та проблеми з інфекційним контролем. Фахівці закликають своєчасно проходити скринінги на ВІЛ та звертатися до сімейних лікарів або кабінетів довіри, які діють на Вінниччині.

"ВІЛ-інфекція – це вже не вирок, а хронічна інфекційна хвороба, яку можна контролювати. Головне – своєчасно виявити вірус і почати лікування", – зазначив Ігор Матковський.

Що робити, якщо ВІЛ-тест позитивний

У разі виявлення ВІЛ-інфекції слід негайно звернутися до сімейного лікаря або в кабінети довіри для підтвердження діагнозу та початку лікування. Завдяки антиретровірусній терапії люди з ВІЛ можуть жити так само, як і всі інші, навчаючись, працюючи та створюючи родини.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp

Топ дня

Вибір редакції