Купальний сезон у Вінниці: чи можна купатись на міських пляжах

Якість води на всіх пляжах Вінниці непридатна для купання. Проведені епідеміологами дослідження водойм та прибережних зон в першій декаді червня показали наявність кишкової палички.

Про це Суспільному розповіла заввідділу епідеміологічного нагляду обласного центру профілактики хвороб Оксана Скорорбагач.

"Дослідження, яке ми провели в цьому місяці, виявило перевищення по лактозопозитивних кишкових паличках на всіх чотирьох міських пляжах, а також невідповідність по запаху і наявність біологічного споживання кисню вище норми", — зазначила Оксана Скорорбагач.

За її словами, у місцях відпочинку людей епідеміологи також перевірили ґрунт.

"За результатами цьогорічних аналізів, було виявлено загальні коліформи на центральному пляжі та на Вишенському озері. Їх було більше нормативного вмісту, — розповіла жінка. — Кишкова паличка – це умовна патогенна паличка, яка знаходиться в кишківнику людей та тварин. При певних умовах у великих кількостей накопичення при ослаблені імунітету людини може викликати ті чи інші хвороби".

За рекомендацією епідеміологів та Держспоживслужби комунальники встановили на всіх офіційних пляжах Вінниці таблички з написом "Купання заборонено". Попри це в обідню пору на пляжі "Хімік" чимало відпочивальників — люди засмагають та купаються.

Юлія Цимбал на пляж прийшла з двома донечками — Сандрою та Емілією. Каже, що сама не купається, але дітям дозволяє.

Старша купається. Хоче — нехай. Головне, щоб не пила води. Наша санепідем кажуть не можна купатись, а коли можна у водоймах купатись. Можливо треба дивитись , хто це робить. А то дозволи дають і не перевіряють, звідки цей бруд береться, — каже Юлія Цимбал.

Чимало людей і на пляжі "Гонти". Багатодітна мати Олена Дмитренко до водойми приходить тричі на тиждень. Каже, що заради дітей, бо ті хочуть дуже купатись.

"Дивлюсь, щоб не ниряли, не набирали води в рот, покупались до колін і все. Після річки одразу купаємось і перевдягаємось. Це альтернатива морю. Я не знаю, що ми їмо і чим ми дихаємо. Як діти просять, то веду", — говорить Олена Дмитренко.

Людям, які попри заборони вирішили купатися у водоймах, епідеміологи радять дотримуватись простих правил

"Після купання обов'язково прийняти гігієнічний душ, якщо є якісь пошкодження на шкірі, необхідно їх обробити. Пити воду лише бутильвану, або з перевірених джерел, уникати місць, де купаються тварини , собаки, де багато водоплавуючої птиці, де є будь-які джерела забруднення", — сказала Оксана Скорорбагач.

Вона додає, що нехтування правил гігієни при купанні можуть призвести до хвороб.

"Це можуть бути вірусні, бактеріальні хвороби, ентеровірусні інфекції, гепатит А, така хвороба, як "свербіж купальника", лямбліоз, лептоспіроз, будь-що , що може передаватись водним шляхом", — розповіла Скорорбагач.

Попри дотримання гігієни, вінничан просять дбати про безпеку на воді. Адже, за словами начальника Петро Аксененко цьогоріч рятувальники на всіх муніципальних зонах відпочинку не чергують.

початку повномасштабного вторгнення за рішенням міської ради всі зони відпочинку в м. Вінниці – закриті.Через те, що вони не працюють, рятувальників немає", — зазначив заступник начальника комбінату комунальних підприємств м. Вінниці Петро Аксененко.

Однак є на місцях постійної дислокації чергую рятувально-водолазна служба.

"Тобто водолазна група, яка виїздить на пригоди, але за цей час не було жодної. Катер проїздить 2-3 рази на день, якщо є люди, то ми виїздимо", — додав Аксененко.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube