"Бомбери" та "камікадзе": волонтери з Вінниччини виготовляють дрони для оборонців

Волонтери з Вінниччини Олег, Анатолій та Владислав безкоштовно виготовляють дрони на замовлення військових. Собівартість одного — від 10 до 14 тисяч гривень, деталі купують за донати.

Як розповів Суспільному Олег, дрони для українських захисників вони почали складати наприкінці 2023 року.

"Справа не в тому, щоб зробити дрон. Наше завдання — зробити його якомога дешевшим, щоб він зробив свою задачу. Наприклад, зробити два дрони за ціною одного.Тому моніторимо постійно ринок", — розповів Олег.

За майже пів року виготовили 26 дронів-камікадзе та "Бомберів". Перший може пролетіти 10 км із вагою до 2-х кілограмів. Його завдання прилетіти в точку, яку вказали військові, і вибухнути. "Бомбери" призначені для багаторазового використання.

"Працюють або "очі", або FPV-дрони зі своїми завданнями. Це рятує військових, їхні життя, коли вони мають чим користуватися", — каже Владислав.

Анатолій за 3d принтером друкує деталі, яких не вистачає.

"Тут можна це все зробити: якби намалював і зразу надрукував. Якщо тобі треба якусь одиничну чи обмежену кількість виробу, то це дійсно виручає. У кожному дроні ви побачите 3d друк", — говорить Анатолій.

Владислав у цій команді відповідає за налаштування та прошивку дрона, яка займає 30 хвилин.

"Після пайки передається вже сюди для налаштування повністю зібраний дрон. Потім його налаштовуємо і зразу підключаємо. Є там штучка цікава, якщо він не згорів — це вже добре. Далі переходимо на налаштування. Наприкінці — тест, як він у польоті", — пояснив Владислав.

Наприкінці тижня волонтери передадуть 6 дронів військовим на Донецький напрямок.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube