"Хто не хоче в ЗСУ — воюватиме в армії Росії": розвідник з Вінниці про роботу в тилу ворога, полонених росіян і повістки

Єгор Болховітін — український військовий, який пройшов шлях від командира взводу до командира розвідгрупи. Він брав участь у боях на Донецькому та Харківському напрямках, отримав поранення, але після одужання повернувся до служби. Зараз Єгор працює у Вінницькому об'єднаному міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, де займається мобілізацією.

"Бачив руйнування деокупованих міст, знущання росіян над мирними жителями"

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну Єгор Болховітін був підприємцем. 28 лютого 2022 року він пішов у лави 1-го окремого стрілецького батальйону міста Вінниці.

Після формування батальйону бійців відрядили захищати місто. Згодом чоловіка відправили до Слов'янська на Донеччині, де його рота одразу опинилася на передовій. там військові утримували першу лінію оборони. За словами бійця, перший бойовий досвід був складним і страшним, адже не було належної підготовки та озброєння.

"Після першого масованого обстрілу загинуло п'ятеро людей. Серед них — батько-одинак, який самостійно виховував трьох дітей", — розповів військовий.

Згодом Єгор очолив розвідувальну групу. Серед завдань були: розвідка, ДРГ-діяльність, пошук місць базування росіян, взяття полонених.

"Став розвідником, щоб краще допомагати своїм людям. Використовували планшети, карти, програми для орієнтування, маскувальні засоби. Доводилося працювати в тилу ворога, збираючи інформацію про техніку, особовий склад, передаючи її командуванню", — пояснив боєць.

Також розвідувальна група за можливості мала брати полонених, аби отримати детальнішу інформацію про армію РФ.

"Вдалося взяти росіян-програмістів, котрі переконували, що їх випадково схопили на вулиці Донецька і привезли на фронт", розповів військовий.

Єгор брав участь у штурмах Лимана, Дробишевого та інших населених пунктів на Харківському напрямку. Він бачив, як українські воїни вибивають окупантів з їхніх укріплень, як рятують мирних жителів від терору.

Одним із трофеїв, які знайшов батальйон Єгора, стала нова російська артилерійська установка "Мста-М".

"Бачив руйнування деокупованих міст, знущання росіян над мирними жителями. Мій батальйон знайшов нову російську артилерійську установку "Мста-М", яку передали бригаді, — розповів Єгор.

Під селищем Площанка на Луганщині Єгор отримав поранення. Його життя врятував ротний сусідньої групи.

"Отримав поранення під час бою за Площанку, де моя група прикривала відхід інших. Вдячний побратиму, який першим прийняв бій, рятуючи життя всієї групи", — зазначив військовий.

Робота в ТЦК

Після одужання Єгор Болховітін став старшим офіцером мобілізаційного відділення Вінницького ОМТЦК та СП. Він нагороджений орденом "За мужність" III ступеня.

"Повернувся зі шпиталю до Вінниці, де служу у ТЦК. Спочатку був у роті охорони, де виконував різні завдання, а потім займався мобілізацією людей, роздавав повістки, їздив на прощання бійців. Нині займаюся мобілізацією транспортних засобів", — пояснив Єгор Болховітін.

За словами військового, наразі на вулиці видають лише одну повістку — на уточнення даних. При собі потрібно мати військовий квиток, документи, що підтверджують бронь, про навчання та стан здоров'я.

Реакція людей на повістки переважно негативна, з непорозуміннями та агресією. Дехто тікає, ховається, не хоче йти на війну, пояснив військовий.

"Є люди, які розуміють, для чого ми це робимо. Є такі, що брешуть про свою особистість, про відсутність документів. Хтось сміється, бо уже 7 повісток має, дуже часто тікають, як тільки побачать людину у формі. З останнього: я йшов до магазину дещо купити, й чоловік призовного віку побачив мене і зайшов у заклад, де стрижуть собак, хоча йому туди не було потрібно", — розповів Єгор Болховітін.

Найбільший міф про мобілізацію, що після військкомату люди одразу потрапляють на фронт. Насправді проходять ВЛК, отримують розподіл, навчання, розповів військовий.

Підсумовуючи, військовий зазначив, що не можна дозволити окупантам прийти в українські міста. Адже кожен, хто не пішов воювати, може опинитися в лавах російської армії.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube