Витримує до 15 кг та може допомогти з розвідкою: вінницькі розробники виготовили водний дрон

Вінницькі розробники виготовили для українських захисників водний дрон, який можна використовувати для розвідки або транспортування вантажу до 15 кілограмів.

Про це Суспільному розповіла волонтерка благодійної організації “Берегиня країни” Олена Гуменчук-Мед.

Технічні складові конструктори не розголошують. Лише зазначають, що корпус має обтічну коробчасту форму, аби зменшити опір води та повітря під час руху.

"Дана установка складається з самого дрону, до нього йде пульт управління та окуляри. Всередині знаходиться акумулятор, дуже багато передавачів, антени, які регулюються. А також ось така стійка, яка складається. Саме на ній стоїть камера, яка веде спостереження. Позаду є необхідні засоби для того, щоб прикріпити невеличкий, надувний човен або евакуаційні ноші", — розповіла Олена Гуменчук-Мед.

Фото: Суспільне Вінниця

Вартість водного дрона — 200 тисяч гривень. Для оборонців його придбав благодійний фонд "Батальйон гарного настрою "Вінницькі".

"Наші хлопці, вінничани, які побажали залишитися інкогніто, змайстрували, провели йому тестування на Бугу. Дрон буде допомагати тим хлопцям, які залишаються на лівому березі Херсона, куди неможливо іноді доставити харчові продукти, медицину. Допоможе навіть провести якусь зйомку, в розвідних цілях", — додала волонтерка.

Пристрій уже доправлено до захисників у Херсон.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube